Niech żyje bal! Studniówka niżańskiej szkoły [zdjęcia]

0

Nisko. Na balu studniówkowym bawiły się cztery klasy maturalne z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

Balu studniówkowy, który odbył w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej koło Stalowej Woli, w części oficjalnej prowadzili maturzyści Svitlana Hontar i Andrzej Pelic. Powitali zgromadzonych fragmentem „Ody do młodości” Adama Mickiewicza: „Młodości! Tobie nektar żywota natenczas słodki, gdy z innymi dzielę”.

Pod nieobecność chorego dyrektora RCEZ Wacława Piędla do młodzieży słowa skierowała zastępca dyrektora szkoły Aleksandra Oleksy: – Dzisiejszy bal wyznacza sto dni do matury, jednego z najważniejszych egzaminów w waszym życiu. Polonez, którego za chwilę będziecie tańczyć, to właśnie symboliczny taniec, który oznacza przejście od starych do nowych czasów. Życzę Wam, abyście zawsze w swoim dorosłym życiu wiedzieli dokąd zmierzacie, abyście mieli jasno sprecyzowane cele, życzę zawsze dobrych wyborów i właściwych decyzji.

Maturzyści podziękowali dyrekcji, nauczycielom, ale przede wszystkim wychowawcom klas. Po oficjalnym rozpoczęciu studniówki, przemówieniach wicestarosty Adama Macha oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców, maturzyści zatańczyli poloneza. Piękny taniec zapoczątkował zabawę do białego rana.

(pen)

Share.

Comments are closed.