Niemal 28 tys. euro dotacji na wsparcie rodzin niepełnosprawnych dzieci trafiło do organizacji z Tarnobrzega - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Niemal 28 tys. euro dotacji na wsparcie rodzin niepełnosprawnych dzieci trafiło do organizacji z Tarnobrzega

0
Inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych uzyskała dofinansowanie w wysokości 27 993 tys. euro, jako jeden spośród przeszło tysiąca zgłoszonych wniosków z całej Polski. Dotacja umożliwi zrealizowanie projektu pn. „Przystań – Przestrzeń Wsparcia, Aktywności, Rozwoju”, dedykowanego rodzinom osób niepełnosprawnych.
W ramach „Przystani” do 2023 roku przeprowadzone zostaną liczne akcje, które mają na celu zaktywizowanie i wsparcie rodzin osób niepełnosprawnych. Projekt ma na celu także przeciwdziałanie wykluczeniu rodzin dzieci niepełnosprawnych z życia społecznego, zawodowego oraz kulturalnego.
Projekt zakłada także organizację różnego rodzaju aktywności: począwszy od uczestnictwa w imprezach kulturalnych, poprzez udział w wystawach, wyjazdy do teatru, rozwijanie zainteresowań poprzez zajęcia rękodzielnicze, cukiernicze czy fotograficzne, aż po aktywizację fizyczną, zajęcia ruchowe i taneczne.
Radości z tak wysokiej kwoty uzyskanej dzięki programowi dotacyjnemu „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” nie kryje prezes stowarzyszenia Paweł Gospoś.
Bardzo się cieszymy, że to właśnie nam udało się uzyskać tę dotację, spośród tak dużej liczby złożonych wniosków. Przede wszystkim stawialiśmy na to, by móc chociaż trochę odciążyć rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Nasze działania na co dzień ukierunkowane są  na pomoc dzieciom, tym razem chcielibyśmy dać rodzicom więcej czasu dla siebie. Mamy będą miały możliwość wyjścia, zobaczenia czegoś, poczucia się jak każda inna kobieta, pójścia do fryzjera czy do kina – mówi P. Gospoś.
Ośrodek Aktywności „Przystań” planuje realizację takich akcji jak: Przystań Piękna, Przystań z Kulturą, Przystań i Zobacz oraz Przystań z Nami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.