Niewidoczni piesi na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu problemem dla kierowców - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Niewidoczni piesi na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu problemem dla kierowców

5

Jeden z naszych czytelników zgłosił nam problem przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu, przed którym stale parkują samochody. Znacząco ogranicza to widoczność i stwarza realne zagrożenie.

Jadąc ul. Mickiewicza od strony ronda przy szpitalu w kierunku placu Bartosza Głowackiego, na wysokości przewiązki między znajdującymi się po prawej stronie blokami, mijamy przejście dla pieszych, które jest użytkowane m.in. przez dzieci zmierzające do znajdującej się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3. Bardzo często tuż przed tym przejściem, po prawej stronie, na chodniku zaparkowane są samochody, w tym busy. Zasłaniają one wchodzące na pasy osoby.

Zobacz także:
Wisłostrada w Tarnobrzegu długo nie „wytrzyma”. Konieczna przebudowa drogi

Wydział techniczny i drogownictwa rozważa możliwość wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu. Z uwagi na parkowanie pojazdów na chodniku, w obrębie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Kochanowskiego, w tym miejscu rzeczywiście jest bardzo ograniczona widoczność – mówi Wojciech Lis, rzecznik Urzędu Miasta Tarnobrzega. Być może zostanie ustawiony tam zakaz zatrzymywania się.

W wydziale zwrócono uwagę, że Prawo o ruchu drogowym zakazuje zatrzymywania samochodu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 m od niego. Grozi za to mandat w wysokości od 100 do 300 zł.

O sprawie piszemy w bieżącym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”

5 komentarzy

  1. Naprzeciwko Urzędu Miasta przejście na przecięciu ulic Sokola – Mickiewicza ten sam problem – nikt nie jest zainteresowany problemem..

  2. „Być może zostanie ustawiony tam zakaz zatrzymywania się.”
    Nie znak zakazu tylko metalowe słupki powinny być wmontowane w chodnik. Znaki zakazu kierowców nie interesują.
    To jest przejście niemalże vis a vis siedziby PTTK. Czy nie można było tego prosciej okreslić?

    • Straż miejska jest od wożenia dupska w mieście! weź to ich obraża!

    • Sprawdzają czy dokonali kierowcy opłaty za parkowanie samochodów przy parkomatach.Tam ich często spotkasz.