Nowa Dęba. Wybory uzupełniające do rady miejskiej przeniesione

0

NOWA DĘBA. Zaplanowane na 5 kwietnia wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Nowej Dębie nie odbędą się w terminie. Wojewoda podkarpacki, jako organ decydujący o kalendarzu wyborczym, przesunął ich termin na 19 kwietnia. Decyzja ma związek z ograniczeniami, wynikającymi z wprowadzonego przez Ministra Zdrowia zakazu przemieszczania się na terenie kraju.

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające mają odbyć się w okręgu wyborczym nr 12, czyli w części sołectwa Chmielów. Głosowanie zarządzono po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu Marii Garboś, która na początku roku na piśmie zrzekła się funkcji radnej. Miejska Komisja Wyborcza w Nowej Dębie zarejestrowała w przewidzianym terminie listy dwóch niezależnych komitetów wyborczych wyborców. Ich kandydaci to Tomasz Dryka lat 34 oraz Dorota Biela lat 56. Nie startowali oni jeszcze w wyborach samorządowych.

CZYTAJ TAKŻE:

Nowa Dęba. Gmina chce pomóc swoim przedsiębiorcom

Zarządzenie wojewody podkarpackiego zostało już umieszczone na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Ma też zostać rozwieszone na słupach i tablicach ogłoszeń na terenie miasta i sołectw.

(ds)

Share.

Comments are closed.