reklama
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Rudnik nad Sanem [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Rudnik nad Sanem [zdjęcia]

0

W gminie Rudnik nad Sanem, tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się już w niedzielę w Miejskim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowały się niezwykle utalentowane grupy taneczne z rudnickiego MOK-u, a także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, którzy przedstawili wzruszający i pełen emocji montaż słowno-muzyczny – „Niepodległa-Niepokorna”. Swoją postawą udowodnili, że wiedzą na czym polega prawdziwy, współczesny patriotyzm.

Z kolei 11 listopada poniedziałkowe uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, a po nabożeństwie uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie na miejski rynek. Tam, pod pomnikiem poległych mieszkańców Rudnika w II Wojnie Światowej, tradycyjnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i wykonano najsłynniejsze pieśni patriotyczne, którym przewodniczył Klub Seniora.

Po raz kolejny odbył się także Rudnicki Bieg Niepodległości, którego głównym celem było uczczenie pamięci bohaterów walk o Wolną i Niepodległą Polskę. Impreza sportowa zgromadziła na linii startu liczną grupę uczestników i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oprócz biegu głównego na dystansie 11 km, spróbować swoich sił mogli także zawodnicy w takich kategoriach jak: „Bieg Krasnali”, czy bieg klas podstawowych I-VIII. Na zwycięzców konkurencji biegowych czekały pamiątkowe puchary oraz medale, które wręczyli: Waldemar Grochowski Burmistrz Gminy i Miasta, Edward Wołoszyn Przewodniczący Rady Miejskiej w Rudniku nad Sanem oraz Tomasz Grzecznik Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Piotr Potocki dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.