reklama
Oficerowie Estońskiej Ligi Obrony byli gośćmi na poligonie w Nowej Dębie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Oficerowie Estońskiej Ligi Obrony byli gośćmi na poligonie w Nowej Dębie [zdjęcia]

1

Przez trzy dni żołnierze Estońskiej Ligi Obrony obserwowali szkolenie rotacyjne wojskowych z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty na poligonie w Nowej Dębie i na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. To już kolejna wizyta robocza dowódcy Południowego Regionu Estońskiej Ligi Obrony wraz z podległymi oficerami.

Od 22 do 24 stycznia oficerowie Estońskiej Ligi Obrony byli gośćmi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wczesnym rankiem w sobotę obserwowali szkolenie bojowe żołnierzy z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty na poligonie w Nowej Dębie. Terytorialsi z Sanoka zaprezentowali tam sposób postępowania na „Check Point” oraz działanie sekcji lekkiej piechoty w czasie kontaktu ogniowego. Punktem kulminacyjnym było ćwiczenie z kierowania ogniem na obiekcie „Twierdza”. Po obiedzie w Nisku Estończycy obejrzeli zajęcia ze szkolenia podstawowego.

Zobacz także:
– Miliony złotych na drogi w gminach Baranów Sandomierski i Nowa Dęba [zdjęcia]

W niedzielę goście udali się w  Bieszczady, gdzie na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu zaprezentowali się żołnierze z Bieszczadzko–Leskiej Kompanii. W szkoleniu udział wzięli również funkcjonariusze policji z Leska i Ustrzyk Dolnych oraz z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej.

W poniedziałek Estończycy pojechali z wizytą do 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie, gdzie dowódca batalionu zaprezentował wyposażenie kompanii. W tym miejscu mogli zobaczyć najmniejszy pododdział, zwany „wspaniałą dwunastką”. Na terenie Dowództwa 3. PBOT zagraniczni oficerowie gościli na strzelnicy kontenerowej, zobaczyli też strzelanie bojowe z karabinka „GROT” oraz pistoletu VIS 100.

Zobacz także: 
– KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w półfinale Ligi Mistrzyń! [zdjęcia]

Jest to druga robocza wizyta przedstawicieli Estońskiej Ligii Obrony w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Spotkanie z dowódcą Południowego Regionu – Estońskiej Ligi Obrony to początek naszej współpracy. W czasie spotkania rozmawialiśmy o doświadczeniach przy tworzeniu najmłodszego rodzaju sił zbrojnych – Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedstawiliśmy metody i formy szkolenia naszych żołnierzy oraz sposoby współdziałania z układem pozamilitarnym. Na zakończenie uzgodniliśmy z naszymi partnerami wspólne ćwiczenia w rejonie odpowiedzialności 3. PBOT oraz na terenie Estońskiej Ligi Obrony. Chciałbym podkreślić, że żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już dwukrotnie brali udział w zawodach taktycznych „ADMIRAL PITKA RECON CHALLENGE 2019 i 2021” w Republice Estonii. Myślę, że kolejne nasze bilateralne spotkania będą równie owocne, jak dotychczas – mówi dowódca podkarpackich terytorialsów płk Michał Małyska. Źródło: 3PBOT

Zobacz galerię – 11 zdjęć

 

Jeden komentarz

  1. chłop z ikrą na

    Obrona Terytorialna naszom wspólnom sprawom. Jak kto myśli inaczy, ten jest ciapa a nie chłop 🙂