Ogromny zbiornik na wodę pitną zostanie wyremontowany - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Ogromny zbiornik na wodę pitną zostanie wyremontowany

3

Zmodernizowany zostanie zbiornik na wodę pitną znajdujący się w hydroforni w Sandomierzu. Te prace trzeba wykonać jak najszybciej, aby nie było problemów z dostawami wody. We wtorek, 4 października, została podpisana umowa na realizację tego zadania. 

Zbiornik został wybudowany w latach 70. i nie przechodził jeszcze modernizacji. Jego stan techniczny, co potwierdziła ekspertyza budowlana, jest zły.

Jak poinformował Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, prace będą obejmować wzmocnienie i zabezpieczenie konstrukcji. Wnętrze zostanie oczyszczone, umieszczone zostaną tam powłoki, które będą zabezpieczać zbiornik przed degradacją.

– To bardzo ważne, strategiczne wręcz zadanie. Ma ono na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dostaw wody dla mieszkańców Sandomierza i gmin, które ją od nas kupują – powiedział Piotr Sołtyk.

Realizacja przedsięwzięcia zmniejszy ryzyko wystąpienia awarii i niekontrolowanych przerw w dostawie wody.

Prace mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Będą kosztować ponad 600 tysięcy złotych. Termin ich zakończenia został ustalony na dwa miesiące od dnia podpisania umowy. Wcześniej wymieniona została hydraulika pod zbiornikiem, czyli pompy i zasuwy. Te prace PGKiM wykonało we zakresie.

Remont drugiego zbiornika buforowego zaplanowany jest na wiosnę przyszłego roku.

Betonowe konstrukcje znajdujące się przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej mogą pomieścić po 3000 metrów sześciennych wody, mają  po ponad 7 metrów wysokości i 25 metrów średnicy. Trafia do nich woda z ujęcia w Romanówce, oddalonego o 13 kilometrów od miasta. Ze zbiorników, pod odpowiednim ciśnieniem, jest tłoczona dalej, do odbiorców.

 

 

3 komentarze

  1. Jak są przetargi to ktoś na nich zarabia. Tak było i jest 🙂

    Nikt za darmo nie wpuści Wykonawcy 🙂 W Sandomierzu nie ma głupich ludzi 🙂

  2. brawo sandomierz po latach wyzyskiwania nas w slynnym wojewodztwie gierkowskim w koncu u nas cos sie dzieje

    • Co się dzieje ? Zbiornik na wodę remontują ? HA HA HA
      To dopiero atrakcja na miarę XXI wieku że ktoś na tym nieźle zarobi !!!