reklama
Ostatnie zatrzymania pijanych kierowców w powiecie tarnobrzeskim. W 2019 roku kierujących pod wpływem nie brakowało - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Ostatnie zatrzymania pijanych kierowców w powiecie tarnobrzeskim. W 2019 roku kierujących pod wpływem nie brakowało

0

Tylko w 2019 roku policjanci zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego 373 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 156 nietrzeźwych kierowców samochodów i 217 rowerzystów.

Z przedstawionych powyżej statystyk wynika, iż średnio co 2 dzień policjanci z powiatu tarnobrzeskiego na tym terenie zatrzymywali nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z tym niestety w ostatnim czasie wsiadających na „podwójnym gazie” nie brakowało:

  • W poniedziałek przed godz. 10, w miejscowości Trześń (gmina Gorzyce), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letnią mieszkankę Tarnobrzega. Kobieta kierowała osobowym volkswagenem pod wpływem alkoholu. Urządzenie wykazało u niej, 0,56 promila alkoholu w organizmie.
  • Także w poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą volkswagenem polo. 32-latka jechała przed godz. 8, drogą krajową nr 77 w Gorzycach. Badanie wykazało u niej, 0,38 promila alkoholu w organizmie.
  • Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów w miejscowości Chmielów, w gminie Nowa Dęba. Funkcjonariusze w południe wezwali do kontroli drogowej kierującego oplem vectrą. Okazało się, że 41-latek jest pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało u niego 1,50 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że na kierowcy vectry ciąży sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
  • Za kierowanie pojazdem  w stanie nietrzeźwości odpowie również 30-letni motorowerzysta. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej na ul. Sandomierskiej w Gorzycach. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,28 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.