Patriotyczny koncert i wystawa w Zamku w Baranowie Sandomierskim [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Patriotyczny koncert i wystawa w Zamku w Baranowie Sandomierskim [zdjęcia]

0

W Sali Portretowej Zamku w Baranowie Sandomierskim z patriotycznym koncertem wystąpił zespół „Soul” pod dyrekcją Moniki Brewczak. Widzowie nagrodzili występ oklaskami na stojąco. Nie było to jedyne wydarzenie kulturalne w piątkowy (19.11) wieczór w baranowskim zamku.

Zespół „Soul” wystąpił w zamku w ramach kontynuacji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zaprezentował repertuar patriotyczny – po części składający się ze znanych piosenek (m.in. „Czerwone maki na Monte Cassino”), a po części z repertuaru napisanego przez Monikę Brewczak, muzykologa i radną podkarpackiego sejmiku samorządowego. Występ 11 młodych śpiewaczek i ich dyrygentki, został przyjęty przez widownię, wśród której znaleźli się m.in. wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek, burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega Bożena Kapuściak, owacją na stojąco.

– Zespół Soul odnosi niesamowite sukcesy, nie tylko w województwie podkarpackim, ale i na arenie ogólnopolskiej. Gratuluję i dziękuję, że Podkarpacie jest tak silne muzyką, patriotyzmem, że umiecie to pokazać w niesamowity sposób  – gratulowała artystkom Kamila Piech, członek zarządu Fundacji Pro Arte Et Historia.

Po koncercie, goście zostali zaproszeni na wernisaż wystawy malarstwa braci bliźniaków Piotra i Witolda Adamczyków, którą można podziwiać w zamkowej Oranżerii.

– Oranżeria przez cała lata była zamknięta dla gości. Rok temu tchnęliśmy w nią życie udowadniając, że kultura i sztuka doskonale wkomponowują się w to miejsce. Wystawą, która zainaugurowała nową rolę Oranżerii, była wystawa Piotra i Witolda Adamczyków. Dziś mamy zaszczyt gościć artystów i ich prace ponownie – stwierdziła Kamila Piech.

Więcej w najbliższym „papierowym” wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Fot. Bogdan Myśliwiec

Zostaw odpowiedź