Reklama
Pierwsze przedsiębiorstwo w Stalowej Woli otrzymało wsparcie [wideo] - Tygodnik Nadwiślański

Pierwsze przedsiębiorstwo w Stalowej Woli otrzymało wsparcie [wideo]

2
1 z 4

21 stycznia pierwsze stalowowolskie przedsiębiorstwo dostało wsparcie pod postacią ulgi podatkowej na podstawie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, a jest nim firma KOBI s.c., która produkuje meble dziecięce. Dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu firma planuje zakup hali w stalowowolskiej strefie przemysłowej. 

Przedsiębiorca może starać się o uzyskanie “decyzji o wsparciu“, czyli zwolnienie z podatku PIT lub CIT w przypadku planowanego nabycia gruntu lub prawa wieczystego użytkowania, nabycia lub wytworzenia we własnym zakresie środków trwałych, rozbudowy czy modernizacji istniejących środków trwałych, nabycia wartości niematerialnych i prawnych, czy najmu lub dzierżawy gruntów, budynków i budowli.  

W środę w historycznej sali im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Urzędzie Miasta właściciele przedsiębiorstwa: Damian Skibiński i Bogusław Woźniczka odebrali decyzję z rąk Lucjusza Nadbereżnego prezydenta Stalowej Woli, włodarza miasta, na terenie którego inwestycja się będzie rozwijać oraz Tomasza Miśko dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zobacz także:
– Jest film promujący rozwój terenów zielonych Tarnobrzega [wideo]
– Ojciec Mateusz znowu na planie. Powstają nowe odcinki
– Oficjalnie: Media Markt zamyka sklep w Tarnobrzegu!

Firma Kobi działa na rynku od 2016 roku i zajmuje się produkcją mebli dziecięcych, a od niedawna planują rozszerzyć działalność o meble do salonu. Ponad 4 lata temu firma stanowiła dwuosobowy biznes, do dziś zatrudniają blisko 40 osób. W rozwoju przedsiębiorstwa pomoże im wsparcie z ARP. Dzięki zwolnieniu z podatku, właściciel planuje zakup większej hali i zatrudnienie większej liczby pracowników.
 Jeżeli sprzedaż będzie rosła, to systematycznie będziemy zatrudniać. Co roku przyjmujemy 5-6 osób i myślę, że tę tendencję utrzymamy – podsumowuje Bogusław Woźniczka współwłaściciel firmy.

Więcej szczegółów udzielonych zostanie po kontakcie telefonicznym z TSSE EURO-PARK WISŁOSAN, przesłaniu zapytania ofertowego, przesłaniu wypełnionego formularza wniosku o wydanie decyzji, który dostępny jest na stronie www.tsse.pl. Czas oczekiwania na wydanie decyzji to 30 dni, a czas wsparcia liczony jest od dnia jej wydania. 

Wsparcie dla stalowowolskich przedsiębiorców – 4 zdjęcia

1 z 4

Udostępnij
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antek
1 miesiąc temu

Nie ma czegos takiego jak stalowowolska strefa,jest TSSE TARNOBRZEG!

waldi
1 miesiąc temu
Reply to  antek

nie ma czegos takiego jak zamek w tarnobrzegu i jezioro tarnobrzeskie jest dolek machowski