Piosenki, życzenia, prezenty i ... wyznania miłosne. Urodziny Jacka Cygana w Sandomierzu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Piosenki, życzenia, prezenty i … wyznania miłosne. Urodziny Jacka Cygana w Sandomierzu [zdjęcia]

0
1 z 33

 Znakomici artyści zaśpiewali dla Jacka Cygana na dziedzińcu zamkowym w Sandomierzu. Koncert pod tytułem “Kocham się w życiu … jak w kinie”, przygotowany z okazji 70. urodzin autora tekstów piosenek i poety, zakończył pierwszą odsłonę Festiwalu Filmów -Spotkań NieZwykłych.

– Kocham Jacka – takim wyznaniem rozpoczęła poniedziałkowe wydarzenie Anna Dymna, aktorka, bohaterka poprzedniej edycji Festiwalu Filmów- Spotkań NieZwykłych. – Cieszę się, że na krętych ścieżkach mojego życia spotkałam Jacka, który potrafi pomagać swoim uśmiechem, swoją życzliwością, swoim słowem, Jest on dla mnie mistrzem. Wiem, że takie chwile, jak ta dzisiejsza, są najważniejsze w życiu, bo one nas budują, dają siłę.

Artystka podarowała bohaterowi wieczoru prezent – obraz namalowany przez jednego z podopiecznych prowadzonych przez nią Fundacji “Mimo Wszystko” oraz trunek. Zdradziła, jakie życzenia napisała dla jubilata: “Jacku, życzę Ci, aby piosenka Twego życia biegła cały czas spokojnie i żeby ciągle brzmiała, bo nam pomaga żyć. W imieniu wielu ludzi Ci dziękuję. I Cię kocham, i już”.

Muzycznie wieczór rozpoczął aktor Andrzej Seweryn, który w zastępstwie Grzegorza Markowskiego zaśpiewał “Odnawiam duszę”. Później na scenie pojawił się Jerzy Filar, od współpracy z którym zaczęła się dla Jacka Cygana przygoda z piosenką.       

W świat muzyki żydowskiej, bliskiej jubilatowi, wprowadziła publiczność Katarzyna Zielińska. Na dziedzińcu wystąpili jeszcze między innymi: Anna Jurksztowicz,  Zofia Nowakowska, Kamila Klimczak, Stanisław Soyka  i Krzysztof Kwiatkowski. Jacek Cygan również śpiewał. Wokalistom towarzyszył zespół Kameleon.

Humorem okraszał wieczór, w mistrzowskim stylu, krajan Jacka Cygana – Krzysztof Materna. Wydarzenie prowadziła Magdalena Miśka- Jackowska. Były rozmowy z jubilatem, anegdoty i wspomnienia. Na zakończenie wszyscy odśpiewali “Wypijmy za błędy”.

Zobacz także:
– Rękodzieło i smakołyki na Jarmarku Jagiellońskim w Sandomierzu 
– Dziś otwarcie neolitycznej osady w Kopcu
– Dzień Dobry TVN w Sandomierzu! [wideo]

Jacek Cygan otrzymał życzenia również od Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca, swojego rodzinnego miasta oraz od Marcina Marca, burmistrza Sandomierza.       

– Sandomierz to miasto odmierzane miłością. Dzięki wam – powiedział Jacek Cygan.     

–  To jedna  z najwspanialszych imprez, jakie udało się zrobić w czasie pandemii – podsumował wieczór Krzysztof Materna.  

Urodzinowy koncert Jacka Cygana w Sandomierzu – 33 zdjęcia

1 z 33
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.