[FOTORELACJA]8232[/FOTORELACJA]
Czwartkową uroczystość (12 grudnia) poprowadzili absolwenci szkoły, którzy powracali do wspomnień związanych z „Ekonomikiem”.
– Przez kilka lat trwały poszukiwania kandydata na patrona szkoły. Mówiliśmy o wielu sławnych Polakach, między innymi o Witoldzie Gombrowiczu, Stefanie Żeromskim i Józefie Piłsudskim. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli szukali materiałów na ich temat, poznawali ich sylwetki, organizowane były także sesje popularnonaukowe. Wreszcie po tych wszystkich analizach na posiedzeniu rady pedagogicznej w 1990 roku doszliśmy do wniosku, że patronem będzie Eugeniusz Kwiatkowski. Podjęliśmy taką decyzję z uwagi na to, że nasza szkoła przygotowuje finansistów, ekonomistów i księgowych, a Eugeniusz Kwiatkowski był bardzo aktywny w sferze gospodarczej. Był również patriotą, a kojarzy się z ogromną pracowitością, wielką inteligencją i wieloma umiejętnościami – powiedziała Sabina Młodożeniec, przez 20 lat pełniąca funkcję dyrektora ZSE, a także polonistka.
Dodała, że placówka zawsze stawiała na rozwój samorządności, wprowadzała nowe kierunki kształcenia, a także inspirowała młodzież do udziału w licznych olimpiadach i konkursach. Słowa Eugeniusza Kwiatkowskiego „Prawdziwa reforma świata zaczyna się od prawdziwej reformy człowieka” stały się mottem działalności ZSE.
Iwona Korona-Smardz, obecna dyrektorka szkoły podkreśliła, że Eugeniusz Kwiatkowski może być wzorem i inspiracją dla współczesnej młodzieży. – Był profesjonalistą w tym, co robił. Był osobą bardzo odpowiedzialną, przedsiębiorczą, kreatywną, ale też człowiekiem, który ma wizję i mierzy się z wyzwaniami współczesnego świata. Cechowała go również skromność. Wielcy ludzie są zazwyczaj skromni, uważają, że nie zrobili nic nadzwyczajnego – mówiła Iwona Korona-Smardz.
Postać wybitnego ekonomisty przypomnieli w czasie uroczystości również byli wicedyrektorzy placówki – Sławomir Mazurek i Marek Rożek. Wydarzenie uświetnił program artystyczny. W auli można było zobaczyć prace plastyczne – stworzone przez młodzież w ramach konkursu portrety patrona.
W rocznicowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz i licznych instytucji, z którymi współpracuje „Ekonomik” oraz oczywiście społeczność szkoły. Zaproszeni zostali również emerytowani nauczyciele.
San17:24, 13.12.2024
0 0
A co to Ekonomik nie godzien piwnika i niedzwiedzia????
Czy może nie było giwtów typu kiełbasa i pasztet z dzika?
A może prywatne spotkanie ze swoimi n..................................................!!!
17:24, 13.12.2024
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz