Zamknij

Świetna zabawa podczas konnego pikniku w Wydrzy [zdjęcia]

19.23, 29.05.2022 wel Aktualizacja: 19.37, 29.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Wydrzy, w gminie Grębów, odbyła się pierwsza edycja Wydrzańskich Spotkań Jeździeckich podczas której rozegrano konkurs ujeżdżania koni. Impreza przyciągnęła miłośników jazdy konnej nawet z odległych rejonów. Patronat medialny sprawował "Tygodnik Nadwiślański".

Imprezę zorganizował Ośrodek Jeździecki Stajnia Wydrza. Ideą było połączenie zawodów jeździeckich z piknikiem rodzinnym, by spopularyzować jazdę konną jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów w zawodach ujeżdżeniowych początkującym zawodnikom.

 - Miałam pewne obawy jak to wszystko wyjdzie, bo to nasze pierwsze zawody. Jednak frekwencja, tak zawodników, jak i widzów jest świetna i już dziś mogę powiedzieć, że to nie będą ostatnie zawody w Wydrzy - mówi Weronika Nidecka, współwłaścicielka Stajni Wydrza.

Podczas pikniku towarzyszącego zawodom można było oglądać stajnie i konie. Dla najmłodszych przewidziano możliwość przejażdżki na kucyku. Nie zabrakło też pokazów hippicznych w wykonaniu rekonstruktorów pielęgnujących tradycje ułańskie, a także konkursu plastycznego dla najmłodszych. Były też kiełbaski serwowane przez strażaków - ochotników z Wydrzy, a także wata cukrowa. Więcej w najbliższym papierowym wydaniu "Tygodnika Nadwiślańskiego".

(wel)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%