Siarka Tarnobrzeg w sobotę zagra na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów w meczu 28. kolejki rozgrywek ligowych.
Tarnobrzeżanie przystąpią do rywalizacji po remisie 1:1 z Czarnymi Połaniec. W tamtym spotkaniu Siarka prowadziła po trafieniu Pawła Mroza z rzutu karnego, jednak w drugiej połowie rywale doprowadzili do wyrównania. Mecz nie należał do udanych pod względem dyscypliny – Siarka kończyła go w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Tyburczego.
Naprzód Jędrzejów również nie ma powodów do pełnej satysfakcji po ostatniej kolejce. Drużyna przegrała na wyjeździe z rezerwami Korony Kielce 2:3, tracąc decydującą bramkę w samej końcówce spotkania. Wcześniej jednak potrafiła dwukrotnie odpowiadać na gole gospodarzy, co pokazuje, że potrafi być groźna w ofensywie.
Warto przypomnieć, że jesienią Siarka rozbiła Naprzód aż 4:0 na własnym stadionie. Tamto spotkanie było jednostronne – gole dla tarnobrzeżan zdobywali Krystian Kardyś, Bruno Wacławek oraz dwukrotnie Paweł Mróz, który był jednym z liderów ofensywy zespołu.
W tabeli Siarka zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 41 punktów i bilansem bramkowym 50:37. Naprzód plasuje się na 13. pozycji, mając 34 punkty i niekorzystny bilans 41:45. Różnica w tabeli wskazuje na przewagę zespołu z Tarnobrzega, jednak forma i wyniki gospodarzy na własnym terenie mogą sprawić, że sobotni mecz nie będzie dla Siarki łatwą przeprawą.
Dla drużyny z Tarnobrzega będzie to okazja, by wrócić na zwycięską ścieżkę i umocnić się w górnej połowie tabeli, ale jednocześnie konieczna będzie większa koncentracja niż w ostatnich spotkaniach.
::news{"type":"see-also","item":"233499"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lotnisko w Sandomierzu? Rada zajęła się wnioskiem
Zaorać wiejskie huciańskie osiedle i miejsce się znajdzie.
Wypizdomierz
08:12, 2026-04-24
Lotnisko w Sandomierzu? Rada zajęła się wnioskiem
Ja bym wolał metro...
rambit666
06:31, 2026-04-24
Lotnisko w Sandomierzu? Rada zajęła się wnioskiem
Basenu zrobić nie potrafią a temu lotnisko się marzy , jak przechodzę koło tego basenu , a właściwie miejsca gdzie powinien być basen to mnie śmiech ogarnia , dwóch gości sobie spaceruje i poza tym nic się nie dzieje, ja rozważam pozwanie rady miasta o zwrot kosztów paliwa , które wydaje na dojazdy na basen w tarnobrzegu , takie zaniedbania jakie wykazały władze miasta w związku z budową basenu to skandal powinni podać się do dymisji , ale humoru brak . A Panu od lotniska proponuję wizytę u specjalisty
Lisu
05:53, 2026-04-24
Podróże PKP. Konduktor nie sprawdzi już biletu
Podróże stają się coraz bardziej skomplikowane.
Pasażer z biletem
00:25, 2026-04-24