Pobiegli przez lasy turskie, gdzie stacjonował niegdyś oddział "Jędrusiów" ZDJĘCIA

08:54, 02.10.2023 rs Aktualizacja: 03:54, 04.10.2023

Enea Energetyczny Półmaraton odbył się w miniony weekend w miejscowości Tursko Małe w gminie Połaniec. Trasa biegu poprowadzona została przez lasy turskie, gdzie w czasie II wojny światowej jedną ze swoich kwater miał legendarny oddział "Jędrusiów".

Organizatorem biegu i towarzyszącego mu marszu nordic walking na dystansie 8 km było Stowarzyszenie Running Połaniec. Przedsięwzięcie zostało przygotowane we współpracy z Nadleśnictwem Staszów, samorządem gminy Połaniec i Domem Dziecka w Skopaniu.

W ramach imprezy rozegrano dodatkowo oficjalne Mistrzostwa Polski Pracowników Grupy Kapitałowej Enea. Wydarzenie nawiązowało do biegów organizowanych z okazji Dnia Energetyka w Połańcu w latach 90.

Trasę półmaratonu najszybciej pokonał Piotr Sztuk z  Buska-Zdroju z czasem 1:24,43. Drugi był Mariusz Sikora z Połańca (1:24,45), a trzeci Michał Stec z Dębicy (1:35,27).

Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Anna Ziętarska z Połańca (1:54,29).

W mistrzostwa pracowników Grupy Enea wśród mężczyzn najlepszy był Marcin Zalaś, a w kategorii kobiet Patrycja Matusiewicz-Skrobacz (2:01,04).