Zamknij

Wyjątkowe spotkanie ze świętokrzyskimi literatami w Staszowie [zdjęcia]

08.57, 27.10.2022 StaszewskiR
Skomentuj
REKLAMA

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Staszów odbyło się spotkanie z członkami zarządu kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich.

Jak podkreśla dyrektor placówki, Ewa Cygan, wydarzenie zorganizowano w w ramach  projektu "Stacja LITERAcka - mobilny świat młodzieży". Z młodymi czytelnikami spotkali się prof. dr hab. Bogusław Wiłkomirski,Benedykt Kozieł oraz wybrana niedawno prezesem oddziału ZLP w Kielcach Anna Zielińska-Brudek.

Bogusław Wiłkomirski, autor wielu podręczników do chemii dla szkół podstawowych i średnich, opowiadał o swojej twórczości i pasjach, m.in. o podróżach po Azji Środkowej. Akcja jego ostatnio wydanych książek pt. "Diabelski kamień" i "Złota tetrada" rozgrywa się właśnie w różnych egzotycznych zakątkach świata, które autor odwiedził. Opowiadając o nich, zaprezentował gościom spotkania m.in. tradycyjny strój uzbecki.

Anna Zielińska-Brudek, autorka czterech tomików poezji m.in. "Gorzkie owoce" i współautorka książki "Duszpasterstwo policyjne", mówiła o swojej twórczości, a ponadto recytowała swoje wiersze. Uczestnicy spotkania mieli także okazję wykazać się interpretacją jej wierszy.

Z kolei Benedykt Kozieł - poeta, animator kultury, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Staszowie, w którego literackim dorobku jest 10 tomików wierszy m.in. "W Niekurzy i gdzie indziej" oraz "W środku tajemnicy",  zaprezentował utwory ze swojego ostatnio wydanego zbioru pt. "Z obłoków z doliny".

Fot. arch.

(StaszewskiR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%