Zamknij
,
Ukazała się książka "Zine'tegrowani", autorstwa Wojciecha Lisa z Tarnobrzega. To publikacja o tym, jak środowisko polskich wydawców metalowych zinów, przyswajało umiejętności komunikacyjne. O wzajemnym zrozumieniu oraz kształtowaniu myśli i muzycznych idei w latach 80.
,
Gościem Renaty Domki w trzeciej odsłonie "PODCASTU Nadwiślańskiego" jest Anna Pol - autorka okładki słynnej książki "Chłopki. Opowieść o naszych babkach". Ilustratorka, malarka, nagradzana projektantka okładek, koncepcji graficznej i typografii do prawie wszystkich książek wydawnictwa Marginesy.
1
,
Lada dzień dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2024. Wśród faworytek preselekcji wymienia się przede wszystkim Justynę Steczkowską oraz Lunę. Jednak w czołówce zestawienia pojawia się także artystka związana rodzinnie ze Staszowem.
1
,
Jedna sprawa zakończyła się ugodą, druga zaś będzie się toczyć, ponieważ miasto postanowiło wnieść skargę kasacyjną. Chodzi o konsekwencje zwolnienia Katarzyny Radziwiłko, dyrektorki Sandomierskiego Centrum Kultury.
1
,
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach uznał, że zarządzenie burmistrza Sandomierza dotyczące odwołania ze stanowiska Katarzyny Radziwiłko, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury jest nieważne. Burmistrz wydał je, zdaniem sądu, z naruszeniem przepisów. Wyrok jest nieprawomocny. 
4
,
Młodszy aspirant Marcin Grabka oraz starszy sierżant Karol Kochanowski z Komisariatu Policji w Połańcu zostali odznaczeni Medalami im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.
,
Grupa społeczników zorganizowała w Tarnobrzegu sprzątanie śmieci z okazji Dnia Ziemi. Objęło ono zarówno tereny w mieście, jak i brzegi Wisły. Te ostatnie sprzątano z łodzi.
,
Działający od roku Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tarnobrzegu realizuje projekt ?Razem bezpieczniej 2?. To szeroko zakrojona i co istotne, bezpłatna pomoc dla ofiar przestępstw i ich rodzin. Agendy ośrodka działają również w Stalowej Woli, Nisku, Mielcu i Kolbuszowej.
,
Zmarły w środę wybitny aktor Leonard Pietraszak kilkakrotnie gościł w Rytwianach, gdzie przed laty kręcono wiele scen serialu "Czarne chmury". Posadził nawet swoje drzewo w alei upamiętniającej realizację słynnej historycznej produkcji, która powstała na terenie XVII-wiecznej Pustelni Złotego Lasu.
1
,
Przed wojną jego rodzina prowadziła w Rynku sklep. Znajdował się parę kroków od słynnej Bramy Krakowskiej, jednej z wizytówek Szydłowa. Gdy wyjeżdżał z rodzinnego miasteczka zrobił sobie przed nim pamiątkową fotografię. Zachowała się do dziś. ?Handel skór, M. Księski?? głosił szyld nad wejściem. Dom jeszcze stoi. Historia obeszła się z nim dużo łaskawiej niż z tymi, do których dawniej należał.
,
Jej fotografie od kilku lat możecie podziwiać w  oficjalnym kalendarzu miasta Tarnobrzeg. W tym na rok 2023 jej autorstwa są wszystkie wybrane do niego zdjęcia ? od stycznia po grudzień. Podobnie było dwa lata temu. 
,
Tworzenie to proces wszechstronny. Zlepek różnych zainteresowań - dizajnem, sztuką i przede wszystkim modą. A patrzenie z perspektywy różnych dziedzin bywa niezwykle odkrywcze i inspirujące - mówi stalowowolanka Donata Marczak.
3
,
W niedzielny poranek w programie Dzień Dobry TVN wystąpiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Klimontowianki. Panie pokazywały... jak się lepi pierogi!