Wkraczamy w decydującą fazę naszego plebiscytu. Do 11 kwietnia zgłaszali Państwo kandydatów do nominacji w naszym konkursie. Do siedziby redakcji dostarczono sporo kuponów i przysłano wiele maili.
W piątek, 11 kwietnia, zebrała się kapituła plebiscytu, utworzona przez przewodniczącego Tadusza Zycha - historyka, zwycięzcę pierwszej edycji plebiscytu w 2007 r., oraz przedstawicieli organizatorów: Wiesławę Skowrońską- redaktor naczelną "Tygodnika Nadwiślańskiego", Bogusława Szwedę - prezesa Radia "Leliwa" i Stanisława Uziela - prezesa Stowarzyszenia "Nasz Tarnobrzeg".
Zgodnie z regulaminem plebiscytu, dostępnym na tej stronie internetowej w zakładce "regulaminy", spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła dokonała wyboru pięciu nominatów do tytułu "Tarnobrzeżanin - Osobowość Roku" oraz pięciu do tytułu "Tarnobrzeżanin - Przyjaciel Dzieci i Młodzieży".
Oto ich nazwiska w kolejności alfabetycznej (sylwetki poniżej):
OSOBOWOŚĆ ROKU: 1. Piotr Błaszkiewicz, 2. Stanisław Dziubak, 3. Teresa Huńka, 4. Ryszard Jania, 5. Anna Pietryka
PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY: 6. Janusz Bobula, 7. Maria Dziamba, 8. Paweł Gospoś, 9. Mariusz Mazur, 10. Krystyna Woźniak
Głosować można na dwa sposoby. Należy wypełnić zamieszczony w papierowym wydaniu "TN" kupon i dostarczyć go (pocztą lub osobiście) do siedziby redakcji.
Prostszy sposób to oddanie głosu przy pomocy telefonu komórkowego. Każda z nominowanych osób ma przypisany numer. Ten właśnie numer należy wpisać w treści SMS-a po literach tr. (wielkość liter nie ma znaczenia, proszę pamiętać o kropce) i wysłać go na numer 71051 (koszt to 1,23 zł z VAT). Na przykład, jeśli chcemy oddać głos na Ryszarda Janię, wpisujemy w treści SMS-a: tr.4
Głosować można wielokrotnie. Bieżące statystyki głosowania SMS-owego dostępne są poniżej.
Należy pamiętać, że o ostatecznym wyborze laureatów zdecyduje zsumowanie głosów z kuponów i SMS-ów. Dokona tego kapituła plebiscytu.
Głosować można od 17 kwietnia do 23 maja (piątek) do godz. 15.
Nie warto czekać z oddaniem głosu do ostatniej chwili, bowiem operatorzy telefoniczni mogą nie zdążyć z przesłaniem SMS-a do ww. godziny i głos może zostać nie odnotowany przez system. Redakcja nie bierze za to odpowiedzialności.
Wszystkie osoby nominowane oraz Czytelnicy, którym dopisze szczęście w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów plebiscytu, zostaną zaproszeni na Uroczystą Galę Finałową do restauracji "Sonata" w Tarnobrzegu, która odbędzie się 6 czerwca br.
Dlatego warto podać dane kontaktowe na kuponie w papierowej wersji "TN". W przypadku SMS nie trzeba nic robić. Dane do kontaktu to, po prostu, numer telefonu, z którego wysłano SMS.
Oto sylwetki nominowanych oraz przypisane im numery do głosowania SMS-owego. Pod listą można zobaczyć aktualną statystykę głosowania.
- PIOTR BŁASZKIEWICZ - Prezes oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową. Razem z żoną Celiną wolontariusz Fundacji Urszuli Jaworskiej. Inicjator pięciu akcji "Dni dawcy szpiku" w Tarnobrzegu, podczas których zgłosiło się ponad 1400 osób. Pięcioro z nich zostało już dawcami. Współpracuje z najlepszymi hematologami w Polsce, a zdobytą wiedzą i bogatym doświadczeniem dzieli się z ludźmi chorymi na nowotwory. Pomimo pracy zawodowej, znajduje czas, by uczestniczyć w sympozjach, spotkaniach z pacjentami, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do odpowiedniego programu leczenia. Otwarcie mówi, że wszystko w jego życiu pochodzi od Boga.
- STANISŁAW DZIUBAK - Artysta plastyk od lat zatrudniony w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Znany w kraju propagator wikliny w sztuce. Zorganizował ponad 40 krajowych i międzynarodowych plenerów artystycznych. Jest twórcą wielu wiklinowych obiektów plenerowych w różnych miejscach Polski, autorem 26 wystaw indywidualnych, współautorem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i współorganizatorem seminariów naukowych "NATURA - KULTURA" w Arboretum w Bolestraszycach. Ma na koncie 7 nagród zdobytych w profesjonalnych konkursach plastycznych i 2 nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego. Od początku obecnego wieku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, a także prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego "Wiklina".
- TERESA HUŃKA - Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od początku pracy zawodowej związana ze służbą publiczną. Od trzech lat jest dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu. Udziela się w Centrum Informacji i Promocji dla kobiet w Tarnobrzegu, współorganizując m.in. coroczne Forum Kobiet. Osoba kompetentna, ceniona w środowisku. Szczególną uwagę przywiązuje do zdobywania funduszy na organizację staży, prac interwencyjnych i innych form aktywności zawodowej. Udziela się i chętnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta.
- RYSZARD JANIA - Od 14 lat dyrektor generalny Pilkington Automotive Poland - jednej z największych w kraju firm z udziałem kapitału zagranicznego. Produkuje ona ok. 7 mln różnego rodzaju szyb samochodowych rocznie, zatrudnia ponad 1800 pracowników i jest w trakcie dalszej rozbudowy. Od 2012 roku Pilkington działa także w nowej fabryce na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Znalazło w niej pracę wielu mieszkańców Tarnobrzega. Ryszard Jania był kiedyś wicewojewodą tarnobrzeskim. Wspiera życie gospodarcze regionu, lokalny sport, stowarzyszenia przyjaciół zwierząt oraz warsztaty terapii zajęciowych osób niepełnosprawnych. Jest autorem licznych analiz i publikacji naukowych. W 2011 r. prezydent miasta nadał mu tytuł "Zasłużony Tarnobrzeżanin".
- ANNA PIETRYKA - Prezes Stowarzyszenia Amazonek "Pomocna Dłoń" w Tarnobrzegu. Sama przeszła chorobę nowotworową i od wielu lat przekonuje wszystkie tarnobrzeżanki do tego, by badały swoje piersi. Przebojowa, zawsze uśmiechnięta, z fantomami dociera do nastolatek miejscowych szkół, gdzie ze swymi koleżankami uczy je samobadania. Pomysłodawczyni uruchomienia saloniku "Pomocna Amazonka" przy szpitalu w Tarnobrzegu. Organizatorka wielu wyjazdów integracyjnych dla pań, pielgrzymek, spotkań plenerowych, towarzyskich oraz integracyjnych. W jej towarzystwie kobiety po chorobie nowotworowej odzyskują wiarę w życie.
- JANUSZ BOBULA - Od 4 lat kieruje Jacht Klubem "Kotwica". Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor pływania, żeglarstwa i narciarstwa zjazdowego. Od roku prowadzi pierwszą w południowej Polsce klasę pływacko-żeglarską w SP nr 3 w Tarnobrzegu. Jego podopieczni z sekcji dziecięcej jacht klubu zdobywają na "optymistach" medale na ogólnopolskich regatach. Jest sędzią II klasy Polskiego Związku Żeglarskiego. W ostatnim czasie "Kotwica" została dzierżawcą nowo wybudowanej stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim, a Janusza Bobulę wybrano na prezesa klubu na kolejna kadencję.
- MARIA DZIAMBA - Pedagog. Od 40 lat związana z tarnobrzeską oświatą. Pracę w zawodzie rozpoczynała jako nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu. Przez wiele lat pracowała jako wizytator kadr miejskiego wydziału oświaty i wychowania, następnie kuratorium oświaty. Podczas 2-letniej przygody zagranicznej była nauczycielką i kierownikiem szkoły przy Konsulacie Polskim w Libii. Przez 22 lata kierowała Biblioteką Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Dzięki jej staraniom biblioteka została przebudowana i rozbudowana ze środków UE i samorządu Podkarpacia, wyposażona w najnowszy sprzęt komputerowy. Oferuje korzystanie z najnowszych źródeł informacji, bezpłatny dostępu do internetu i ebooków. Placówka jest jedną z nowocześniejszych bibliotek w kraju.
- PAWEŁ GOSPOŚ - Oligofrenopedagog, nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu oraz Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym. Muzyk, kompozytor współpracujący z ogólnopolskimi wydawnictwami edukacyjnymi, od dwóch lat opiekun chóru "Dzikowianie". Współorganizator corocznej akcji charytatywnej "Choinka życzeń" oraz koncertów z udziałem polskich gwiazd sceny muzycznej. Dzięki jego licznym kontaktom wychowankowie szkoły mają możliwość odbywania niezapomnianych spotkań ze znanymi aktorami oraz piosenkarzami. Od czasu studiów jako wolontariusz jeździ co tydzień pod Kielce do Piekoszowa, gdzie prowadzi muzykoterapię i rytmikę dla dzieci z rodzin patologicznych oraz z upośledzeniem umysłowym - podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Razem.
- MARIUSZ MAZUR - Od 2007 roku wolontariusz Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Ogród Św. Franciszka". Do niedawna pełnił funkcję prezesa tej organizacji. Jego życie jest nierozerwalnie związane z pomaganiem bezdomnym zwierzętom i poszukiwaniem im nowych właścicieli. Zawsze podkreśla, że "Ogród Św. Franciszka" to nie on sam, a grupa osób, które dla dobra zwierząt są gotowe zrobić naprawdę wiele. Wraz z nimi prowadzi tymczasowe przytulisko dla czworonogów. W opiekę nad nimi udało się zaangażować kilkudziesięciu młodych wolontariuszy z tarnobrzeskich szkół. W przeszłości organizował i prowadził szeroko zakrojoną akcję pomocy zwierzętom poszkodowanym podczas powodzi.
- KRYSTYNA WOŹNIAK - Pedagog, kierownik Środowiskowego Domu Kultury w Tarnobrzegu, z którym zawodowo związana jest od ponad trzydziestu lat. Jest także prezesem stowarzyszenia Interakcja, które działa przy ŚDK. Angażuje się w organizację corocznych wigilii oraz śniadań wielkanocnych dla osób ubogich, samotnych oraz chorych. Prowadzi od dwudziestu lat Przeglądy Twórczości Artystycznej tarnobrzeskich przedszkoli, opiekuje się klubem seniora, w którym działa zespół teatralny oraz wokalny. Wiele zawdzięczają jej dzieci, dla których organizuje zabawy karnawałowe, wycieczki, zaprasza je do ŚDK w ferie oraz wakacje, proponując różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Twierdzi, że nie widziałaby się w innej pracy, bo ceni sobie kontakt z ludźmi - od przedszkolaków po emerytów. Uwielbia czytać, chodzić po górach, zajmować się działką i bardzo kocha swe wnuki.
0 0
znaczy z numerem 9 ;)