Prawnicy, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą mogą założyć kancelarię prawną, ale równie dobrze – biuro porad prawnych. Te dwie formy różnią się od siebie, ale to Ty ostatecznie decydujesz czym chcesz się zająć. Jeżeli interesuje Cię zawód prawnika – adwokata i własna kancelaria prawna – musisz nie tylko skończyć studia prawnicze, ale również odpowiednią aplikację (w tym przypadku adwokacką).
Nie możesz sobie pozwolić na tak długi proces edukacyjny i chcesz założyć firmę od razu po studiach? W takim przypadku dobrym wyborem może być biuro porad prawnych. Wśród osób, które je zakładają znajdziesz zarówno zupełnie świeżych absolwentów prawa, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, jak i bardziej doświadczonych prawników ze stażem pracy w innych firmach czy korporacjach. Biuro doradztwa prawnego może, a nawet powinno, mieć określoną specjalizację – np. w zakresie usług i reprezentowania w sądach przedsiębiorców.
Jeżeli marzy Ci się otworzenie własnej działalności, w której będziesz oferować klientom własne usługi prawne, koniecznie pomyśl o studiach prawniczych. Są one kluczem i pierwszym krokiem do realizacji Twoich marzeń. Prawnikom przyda się też znajomość języków obcych, a szczególnie angielskiego, więc w trakcie studiów warto przykładać się do tego. Przydatne będą też umiejętności miękkie – np. w zakresie autoprezentacji czy też negocjowania, więc warto zapisać się też na odpowiednie kursy oraz szkolenia.
Polskie prawo wskazuje, jaką formę powinna mieć działalność gospodarczą prawnika - art. 4a ust 1 ustawy Prawo o adwokaturze z 1982 r. podaje spółki:
cywilne lub jawne,
partnerskie
komandytowe lub komandytowo-akcyjne
Na etapie edukacji oraz przygotowywania się do zawodu warto zawierać znajomości, aby móc później założyć spółkę. Sam proces rejestracji firmy prawniczej przejdziesz dzięki specjalistom ze strony: https://www.ifirma.pl/rejestracja-firmy.
Jeżeli znasz się doskonale np. na prawie karnym czy handlowym to wcale nie znaczy, że aby rozpocząć własną działalność musisz jeszcze uzupełnić wiedzę z księgowości. Lepiej będzie jeżeli skupisz się na tym, co dobrze znasz i lubisz, a rachunkowość powierzyć specjalistom z biura rachunkowego, które specjalizuje się w księgowości kierowanej dla przedsiębiorców-prawników. Doświadczona księgowa będzie wiedzieć jak zaksięgować Twoje faktury czy sporządzić bilans. Złoży też za Ciebie deklaracje związane z podatkiem VAT, gdyż musisz wiedzieć, że usługi prawne są nim opodatkowane. Specjalista z biura rachunkowego doradzi Ci też w sprawie wyboru formy opodatkowania całej Twojej działalności. Skorzystaj z księgowości dopasowanej do specyfiki pracy prawnika: https://www.ifirma.pl/ksiegowosc-dla-prawnikow
Chcesz na stałe zagościć na rynku usług prawnych i poważnie związać się z branżą? W takim przypadku warto zainwestować w odpowiednią stronę internetową, na której będzie możliwość kontaktu. Czy biuro porad prawnych może funkcjonować w trybie online? Oczywiście, że tak – jest to możliwe. Możesz świadczyć usługi przez Internet, np. odpowiadając na pytania i udzielając porad w formie e-maili czy wiadomości na swojej stronie internetowej. W obecnych realiach Internetu możliwe są też telekonferencje z klientami czy spotkania online.
Jeżeli interesuje Cię właśnie taki biznes, z pewnością doskonałym pomysłem będzie też przeniesienie do świata sieciowego całej księgowości. Faktem jest to, że dla przedsiębiorców obeznanych z Internetem bardzo korzystne może być korzystanie również z usługi księgowego online. W ten sposób nie musisz tworzyć etatu w swojej firmie ani też jeździć na drugi koniec miasta do biura rachunkowego. Sprawdź możliwości jakie oferuje biuro rachunkowe online: https://www.ifirma.pl/biuro-rachunkowe-online
Odpowiednie oprogramowanie oraz narzędzia do pracy są bardzo istotne w przypadku zawodów prawniczych. Wiele zadań, jakie dotyczą kancelarii czy też biura porad prawnych można zlecić innym pracownikom czy też załatwić online, dlatego też w przypadku własnej działalności bardzo przydatne mogą okazać się narzędzia Firmbee. Dzięki nim możesz delegować zadania do swoich podwładnych, kontrolować na bieżąco stan ich wykonania i lepiej pracować zdalnie w grupie zespołowej.
Jeżeli chcesz ograniczyć wysokie koszty związane z wynajmowaniem biura dla wszystkich swoich pracowników, możesz przejść na pracę zdalną i w ten sposób uratować budżet nowej firmy. Dzięki narzędziom Firmbee możesz też znaleźć odpowiednie osoby do współpracy w ramach zespołu, ponieważ oprogramowanie umożliwia śledzenie procesu rekrutacji od pojawienia się ogłoszenia do wyłonienia najlepszego kandydata.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz