Zamknij
REKLAMA

Bezpieczniej w rejonie szpitala. Przebudowa przejść dla pieszych zakończona

14.05, 25.11.2022 MPlaza Aktualizacja: 09.50, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu jest bezpieczniej niż dotychczas. Zmodernizowane zostały znajdujące się tam przejścia dla pieszych. Dzisiaj (w piątek, 25 listopada) odbył się odbiór techniczny inwestycji.

Przebudowane zostało przejście zlokalizowane na ulicy Schinzla, bezpośrednio przy budynku szpitala, a także cztery przejścia znajdujące się na skrzyżowaniu ulic Dobkiewicza i Schinzla, obok pętli komunikacji miejskiej. Miejsca te, dzięki pomalowaniu ich w kontrastowe czerwone i białe pasy, są teraz bardziej widoczne dla kierowców. Zostały one dodatkowo oświetlone, zamontowane zostały aktywne znaki oznaczające przejścia dla pieszych. Ponadto w ramach inwestycji wymieniono nawierzchnię jezdni w obrębie 100 metrów zarówno za, jak i przed przejściami.

Michał Mendak, rzecznik burmistrza Sandomierza podkreślił, że jest to bardzo ważne przedsięwzięcie.  - Przejścia na ulicach Schinzla i Dobkiewicza, z uwagi na sąsiedztwo szpitala, należą do najbardziej uczęszczanych na terenie Sandomierza. Teraz korzystający z nich piesi będą bezpieczniejsi - powiedział Michał Mendak.

Prace kosztowały ponad 960 tysięcy złotych. Na ich realizację miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(MPlaza)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%