Zamknij
REKLAMA

Droższe bilety autobusowe i abonament parkingowy. Sandomierscy radni zgodzili się na podwyżki

16.12, 30.11.2022 MPlaza
Skomentuj
REKLAMA

Za przejazd autobusami sandomierskiej komunikacji miejskiej trzeba będzie zapłacić od początku stycznia więcej niż dotychczas. Droższe będzie również parkowanie na terenie miasta. Na podwyżki zgodzili się na dzisiejszej sesji (w środę, 30 listopada) radni.   

Bilet jednorazowy normalny podrożeje o 60 gr. Od nowego roku będzie kosztował 2,8 zł, ulgowy będzie o połowę tańszy. Za karnet dziesięcioprzejazdowy trzeba będzie zapłacić odpowiednio 25 i 12,5 zł, natomiast za bilet jednodniowy 5 i 2,5 zł. Będzie to pierwsza zmiana cen biletów komunikacji miejskiej w Sandomierzu od 2012 roku. Wpływy z podwyżki szacowane są na około 176 tys. zł.

Propozycję magistratu poparło 16 radnych, przeciwna była jedna osoba.

Radni zaakceptowali również podwyżkę opłaty za kartę mieszkańca uprawniającą do parkowania w płatnych strefach na terenie Sandomierza. Roczny abonament będzie kosztował od nowego roku 80 zł, dwa razy więcej niż obecnie. Członkowie rady podkreślali w czasie dyskusji, że trzeba zwiększyć w mieście liczbę miejsc, w których pobierane są opłaty za parkowanie. Pozwoli to pozyskać dodatkowe dochody do budżetu.

Podwyżkę poparło 15 osób, trzy były przeciwne. Pozostałe stawki za parkowanie pozostaną na tym samym poziomie.

(MPlaza)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KierowcaKierowca

0 0

Za tej kadencji trzecia podwyżka abonamentu parkingowego mieszkańca było 25 zł , 30zł następnie 40 zł , a teraz 100% na 80 zł . Teraz oni szukają pieniędzy w kieszeniach mieszkańców w szerokim zakresie : podatki ,bilety komunikacji ,wywóz śmieci itp Sandomierz. Burmistrz dostał dużą podwyżkę rok temu i radni też bo to taka zależność ! cyt" Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza będzie zarabiał 19 506 złotych. Jego pensja wzrośnie o około 9 tysięcy złotych. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli w czasie środowej sesji (1 grudnia)." ub.roku 18:29, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%