Prelekcja zatytułowana "Solidarność i stan wojenny" oraz przemówienia okolicznościowe rozpoczną jutrzejsze sandomierskie uroczystości z okazji 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Głos zabiorą przedstawiciele organizacji związkowych oraz poseł Marek Kwitek, jeden z organizatorów obchodów. Początek zaplanowany jest na godzinę 16. Pół godziny później program poetycko-muzyczny zaprezentują dzieci z sandomierskich szkół.
O 17.30 w bazylice katedralnej rozpocznie się msza św. w intencji ojczyzny. Po niej zebrani przejdą przez Stare Miasto przed pomnik Solidarności na skwerze obok Bramy Opatowskiej. Przy obelisku złożone zostaną kwiaty. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się przed figurę Matki Boskiej przy ratuszu, tam, na płycie Rynku, ułożą krzyż ze zniczy.
Organizatorzy zachęcają, aby 13 grudnia zapalić w swoich domach "Światło Wolności" jako wyraz hołdu ofiarom stanu wojennego..
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Chciał kupić Poloneza. Przelał pieniądze oszustom
To dlaczego wcześnie konto nie zostało zablokowane skoro widniało w ewidenji policji?
Tsa
23:48, 2026-06-23
Alternatywne logotypy Tarnobrzega. Media ich nie pokażą
Do kiedy będzie trwało głosowanie internautów? kiedy podane zostaną wyniki? Termin z regulaminu już dawno minął i brak informacji o nowym terminie. Dodatkowo zmiana formy wyboru prac i wprowadzenie głosowania internetowego (które ma mieć jakikolwiek wpływ na końcową ocenę) nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie jest ona zgodna z regulaminem konkursu. Myślę że konkurs powinien przebiegać zgodnie z regulaminem natomiast dodatkowo można wprowadzić głosowanie mieszkańców i przyznać wyróżnienie internautów.
MaJa
20:24, 2026-06-23
Wypadek na poligonie w Nowej Dębie. 29-latek trafił do
Artykuł jest niegodny ze stanem faktycznym.
Xyz
17:51, 2026-06-23
Kolej wraca do Tarnobrzega. Pierwsze pociągi pojadą już
Panie prezydencie a gdzie ten zakład uzbrojenia w Sobowie , tak pan dumnie głosił to na konferencji
Ciekawy
17:00, 2026-06-23