Zamknij
REKLAMA

Co z horrendalnymi rachunkami za ciepło na sandomierskiej starówce? PEC może rozłożyć płatności na raty

16.51, 23.01.2023 mp Aktualizacja: 19.02, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Sandomierzanie korzystający z ciepła dostarczanego przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej mogą liczyć na rozłożenie płatności na raty. Wprowadzenie takiej możliwości jest efektem ubiegłotydniowego posiedzenia komisji gospodarki komunalnej rady miasta z udziałem mieszkańców.

O sprawie można przeczytać w aktualnym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”. Problem, przypomnijmy, dotyczy głównie sandomierzan ze Starego Miasta, którzy otrzymali horrendalne rachunki za ciepło za grudzień, na poziomie 1200 złotych za 50-metrowe mieszkanie. Przyczynił się do tego wzrost cen gazu, ale także fakt, że przedsiębiorstwo przestało pobierać od lokatorów zaliczki.

Spółka tłumaczy, że nie może tego robić ze względu na bonifikaty, z których korzysta, dzięki nim rachunki odbiorców ciepła są niższe. Zaliczki mogłoby pobierać miasto, właściciel staromiejskich kamienic. Władze nie zdecydowały się na takie rozwiązanie w obawie przed dodatkowymi kosztami.

Środowe posiedzenie komisji gospodarki komunalnej rady miasta miało burzliwy przebieg. Wielu sandomierzan ze starówki mówiło o chęci odłączenia się od miejskiej sieci. Padły zarzuty, że miasto, poprzez tak wysokie opłaty, chce się pozbyć lokatorów ze staromiejskich kamienic.

– Wraz z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej wychodzimy naprzeciw tej trudnej sytuacji. Mieszkańcy mogą zgłaszać się indywidualnie do PEC w celu rozłożenia rachunków na raty – poinformował dzisiaj (w poniedziałek, 23 stycznia) burmistrz Marcin Marzec.

Wniosek będzie dostępny w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim oraz w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w godzinach ich otwarcia. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie. Spółka ma 14-dni na udzielenie odpowiedzi.

na zdjęciu:  posiedzenie komisji rady miasta.

(mp)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ZimaZima

2 4

Nie płacili w poprzednich miesiącach zaliczek (ryczałtu), więc można było przewidzieć że w zimie trzeba będzie zapłacić kwotę rzeczywistego ogrzewania. Co w tym dziwnego? 1200 zł to równowartość pół tony węgla lub kilku metrów przestrzennych drewna opałowego. 17:14, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taka ironiataka ironia

2 3

u nas w tarnobrzegu, podnoszą opłaty za ogrzewanie,za ciepła wodę,za wywóz śmieci kiedy tylko chcą i nikt nie protestuje 18:36, 23.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tomektomek

0 0

u was wszystko jest odwrotnie 08:52, 29.01.2023


0%