[FOTORELACJA]4316[/FOTORELACJA]
27 maja, po rekolekcjach, w przeddzień przyjęcia święceń diakonatu, trzech alumnów piątego roku złożyło w kościele seminaryjnym na ręce ks. rektora uroczyste wyznanie wiary. Kandydaci także publicznie wyrazili chęć dobrowolnego przyjęcia święceń oraz zobowiązali się do życia w celibacie, a także dochowania czci i posłuszeństwa biskupowi Ordynariuszowi.
Dzień później odbyła się w kościele pw. św. Marcina w Kopkach uroczystość święceń diakonatu. We Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza wzięli udział przełożeni, wychowawcy sandomierskiego seminarium, proboszczowie i wikariusze przyszłych diakonów, alumni, siostry zakonne oraz rodziny i ich przyjaciele.
W homilii, biskup Nitkiewicz, odnosząc się do przeżywanej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, mówił o Jego roli w życiu Kościoła.
– Duch Święty demaskuje grzech i kieruje ku prawdzie, którą jest Chrystus. Pomaga zrozumieć Ewangelię i otwiera na nią serca. To Duch Święty zgromadził nas dzisiaj wokół zmartwychwstałego Pana. W przeciwieństwie do budowniczych biblijnej wieży Babel jest On duchem jedności. W ten sposób możemy uczestniczyć we wznoszeniu duchowej świątyni, gdzie wielbiony jest Bóg. Patrzę na dzisiejsze święcenia diakonatu, jak na kolejny etap realizacji tego dzieła. Historia Kościoła pisana jest przez Ducha Świętego i przez człowieka, przy czym, jak mówimy czasami „Bóg pisze prosto po krzywych liniach” – mówił biskup.
Nowymi diakonami Diecezji Sandomierskiej są: Albert Bujak z parafii Kopki, Mateusz Rogoziński z parafii pw. św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim i Jan Siudak z parafii w Samborcu.
Fot. Diecezja Sandomierska
Andrzej Duqa 23:08, 29.05.2023
Ostatnie podrygi tej skompromitowanej instytucji.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kibice na meczu Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Kraśnik
Bohatery to na boisku a nie na trybunach.
Przeciwny
07:35, 2025-10-26
Kiedy otwarcie Rock Parku w Tarnobrzegu?
Piętro pawilonu PSS Społem, pod kościołem oo Dominikanów wolne. Parter też wolny, a sklepy budują i nic ponadto. Tarnobrzegowi potrzebne firmy a nie sklepy bo tych już wystarczy.
Konsument
07:33, 2025-10-26
Kiedy otwarcie Rock Parku w Tarnobrzegu?
Budują następne pudełka od zapałek. Skąd to przyszło? Z zachodu?
Wschodni
07:31, 2025-10-26
Procesja z udziałem Wojowników Maryi w Sandomierzu
Maryja nie potrzebuje żadnych wojowników.
Wieśniak
07:24, 2025-10-26