Uczestnicy podkreślali, że takie spotkania, jak Wigilia Miejska są bardzo potrzebne.
– Zbliżają ludzi. Miejska Wigilia to również okazja do tego, aby zatrzymać się na chwilę w przedświątecznym pośpiechu i uśmiechnąć się do drugiego człowieka – powiedziała pani Katarzyna.
Burmistrz Marcin Marzec życzył sandomierzanom, aby serdeczna i radosna atmosfera towarzyszyła im nie tylko do Święta Trzech Króli, ale przez cały przyszły rok. Do życzeń dołączyli się: Aneta Przyłucka, sekretarz miasta oraz Wojciech Czerwiec, przewodniczący rady miasta i radna Renata Kraska. Słowa o tym, jak ważna jest jedność i wsparcie dla drugiego człowieka skierował do zabranych ks. Jacek Marchewka, proboszcz parafii katedralnej.
Bożonarodzeniowy program artystyczny przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Króla Kazimierza Wielkiego. O staropolskich zwyczajach świątecznych opowiadali członkowie Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Mieszkańcy częstowali się barszczem czerwonym z pasztecikami oraz pierogami.
Wigilię na pl. 3 Maja zorganizował Urząd Miejski wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Sandomierskim Centrum Kultury.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5477"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z miłością do lodu. Walentynki Body Mors Tarnobrzeg
Gorący Zienć szuka chłodnej teściowej, pośród morsów.
Zienć
23:51, 2026-02-15
Posłanki PiS Elżbieta Witek i Ewa Leniart na Walentynki
Po zdjęciach poznać kto jest zwolennikiem pis Ale wstyd dla Tarnobrzega.
Jar
17:00, 2026-02-15
Posłanki PiS Elżbieta Witek i Ewa Leniart na Walentynki
Won won won
Paweł
15:05, 2026-02-15
Posłanki PiS Elżbieta Witek i Ewa Leniart na Walentynki
Ciemnota króluje na ścianie wschodniej. Tu już nie jest Polska B, tylko C lub D. Grupa dziadków z kruchty na spotkaniu. Piss przez 8 lat wszystko zepsuł czego się dotknął. Edukacja spierniczona do kwadratu.
pisdopiachu
12:48, 2026-02-15