Wyborcza symulacja została zorganizowana w ramach projektu „Młodzi głosują” Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Była ona poprzedzona debatą europejską, lekcjami o tematyce unijnej oraz całym szeregiem działań edukacyjnych i profrekwencyjnych.
– Głównym celem naszej akcji było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a przede wszystkim zrozumienia istoty i znaczenia wyborów w demokracji. Najważniejszym efektem akcji powinna być wysoka frekwencja. Jak na wybory europejskie, osiągnęliśmy dobry wynik – 60 procent – poinformował Waldemar Białousz, koordynator przedsięwzięcia, opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Spośród komitetów wyborczych największe poparcie uzyskały: Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Trzecia Droga. Za nimi uplasowały się kolejno: Lewica, Koalicja Obywatelska, Bezpartyjni Samorządowcy- Normalna Polska oraz Prawo i Sprawiedliwość.
Komisję wyborczą tworzyły uczennice klasy 2F: Aleksandra Placha, Joanna Kasprzak, Wiktoria Dziorek i Julia Gajda.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6754"}
::news{"type":"see-also","item":"211603"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zamknięcie "porodówki" w Nowej Dębie-rada miasta na nie
Wypowiedział się Dyrektor 900 porodów to liczba nieosiągalna przy tej demografii. Wojsko przejmując szpital akurat tego oddziału nie potrzebuje także ... niestety. Szkoda personelu bo to jest największą wartość powinni doinwestować ten oddział i stworzyć taką pro familie 2 ale to przekracza ich horyzont myślowy.
Ściemaszenko
11:15, 2026-04-10
Co z budową drugiej stanicy żeglarskiej?
Może by zaczęli od wycięcia tych SZUWAROW!!! Nie po to przyjeżdżam nad wodę żeby patrzec na krzaczory tylko chcę widzieć otwarta przestrzeń wody
Eenrzuela
22:02, 2026-04-09
Co z budową drugiej stanicy żeglarskiej?
A co tam pracy nie ma, młodzi uciekają, podatki co roku coraz większe,ZADNYCH poważnych miejsc pracy ale najważniejsza jest nowa zabawka dla wybranych. Z takim "prezydentem" daleko nie zajedziemy. Śmieszny człowieczek co nawet warzywniaka nie powinien prowadzić a już napewno miasta choćby takiego jak TBG. Idziemy na dno!
Śmiech na sali
21:43, 2026-04-09
Co z budową drugiej stanicy żeglarskiej?
Wow. To my mamy prezydenta??
Tbg
21:33, 2026-04-09