Zamknij

Literatura, muzyka i kulinaria. Biesiada czarnoleska na prawym brzegu Wisły [ZDJĘCIA]

. 20:23, 19.09.2025 Aktualizacja: 20:25, 19.09.2025
Skomentuj Narodowe Czytanie w parku osiedlowym,   Narodowe Czytanie w parku osiedlowym,

Park osiedlowy przy ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozbrzmiewał w piątkowy wieczór (19 września) poezją i muzyką. Było także coś dla ciała, czyli smakołyki z „renesansowej kuchni”. Już po raz drugi odbyła się tam akcja Prawobrzeżny Sandomierz czyta nocą”, która zgromadziła wielu mieszkańców, nie tylko z tej części miasta. 

[FOTORELACJA]10368[/FOTORELACJA]

Organizatorzy – Fundacja „Dla naszych Dzieci” prowadząca przedszkole „Jaś i Małgosia”, Anna Stawiarz oraz Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego – zadbali, aby wydarzenie miało charakter prawdziwej „biesiady czarnoleskiej”.

– W formie swoistej „biesiady czarnoleskiej” chcemy zaproponować mieszkańcom nasz sposób na wspólne spędzanie czasu całymi rodzinami. To także okazja, by zachęcić młodsze pokolenie do sięgania po dzieła literatury polskiej – podkreśla Iwona Korczyńska-Sapielak, prezes Fundacji „Dla naszych Dzieci”.

Do wspólnego czytania utworów Jana Kochanowskiego zaproszeni zostali: przedstawiciele organizacji pozarządowych, policji, straży pożarnej, duchowieństwa oraz miłośnicy literatury. Każdy, kto przyniósł swoją książkę, mógł opatrzyć ją pamiątkową pieczęcią.

Chętni mogli również wziąć udział w quizach o Mistrzu z Czarnolasu. W kulinarnym kąciku można było spróbować ciasteczek „małgosiek” i „jaśków”, herbatki lipowej, a także staropolskiego żuru serwowanego w „renesansowej kuchni”.

Nasz park jest idealnym miejscem na takie wydarzenia. Cieszymy się, że po raz drugi możemy zaprosić mieszkańców do wspólnej lektury. Wierzę, że to spotkanie na stałe wpisze się w kalendarz corocznych wydarzeń – mówi Andrzej Bolewski, prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego w Sandomierzu.

Wieczór zakończył się muzycznie. Najpierw wystąpiły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu, które pod kierunkiem nauczycielki muzyki Beaty Ryńskiej przygotowały minirecital poezji śpiewanej. Następnie publiczność przeniosła się w świat romantycznych dźwięków fortepianu – Patryk Strojewski, student Akademii Muzycznej w Łodzi, zagrał utwory Fryderyka Chopina.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%