Łączna wartość wszystkich przedsięwzięć wynosi ponad 20,57 mln zł, z czego aż 16,02 mln zł pochodzi z dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki temu termomodernizacji poddanych zostanie 12 budynków o łącznej powierzchni 12,8 tys. metrów kwadratowych. Powstaną także instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii – siedem do wytwarzania ciepła i dziewięć produkujących energię elektryczną.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"10640"}
– Inwestycje mają być zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednak są to tak istotne zadania, że mam nadzieję, iż uda się je wykonać jak najszybciej. W powiecie sandomierskim nadal znajduje się wiele budynków wymagających termomodernizacji. To ważne przedsięwzięcia, ponieważ pozwalają znacznie ograniczyć koszty ogrzewania i zużycie energii elektrycznej. Co równie istotne, zmniejsza się emisja CO₂, co ma realny wpływ na ochronę środowiska – podkreślił Grzegorz Socha, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.
Największe wsparcie trafi do gminy Łoniów, która zrealizuje dwa projekty o łącznej wartości blisko 9,5 mln zł. Pierwszy z nich obejmuje termomodernizację remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowie, zaś drugi – modernizację pięciu obiektów publicznych – szkół w Łoniowie i Świniarach Starych, strażnicy we Wnorowie, świetlicy w Trzebiesławicach oraz budynku integracji społecznej w Świniarach Nowych.
W gminie Sadowie modernizacji poddany zostanie budynek OSP w Biskupicach o wartości 735 tys. zł. Ochotnicza Straż Pożarna w Oleśnicy otrzyma ponad 747 tys. zł dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej swojej remizy. Z kolei w gminie Wilczyce Stowarzyszenie „Wspólnota Wiejska” z Łukawy przeprowadzi gruntowną termomodernizację szkoły podstawowej o wartości ponad 1,5 mln zł.
Blisko 2,3 mln zł przeznaczy gmina Obrazów na modernizację szkoły podstawowej w Kleczanowie, a w gminie Zawichost planowane prace obejmują budynek urzędu miasta i remizę w Chrapanowie o łącznej wartości ponad 5,6 mln zł.
Wcześniej podpisano także umowę z gminą Dwikozy. Tam zmodernizowane zostaną trzy szkoły podstawowe – w Słupczy, Mściowie i Dwikozach. Projekty przewidują kompleksowe docieplenie budynków, wymianę stolarki, modernizację oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii. Szczególny nacisk położono także na dostępność – w szkołach pojawią się udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, takie jak dostosowane sanitariaty, oznakowanie w języku Braille’a oraz tablice tyflograficzne. Całkowita wartość tego projektu wynosi 8,7 mln zł.
Ewa20:37, 30.10.2025
Już was Tusk,Giertych i żurek prześwietlą za te remizy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lody za świadectwo z paskiem w szkole w Tarnobrzegu
A Z JAKA DATA WAZNOSCI BEDA TE LODY ????????????? BO ZAWSZE WSZYSTKIE PREZENCIKI SA ZE STARA DATA WAZNA
edwart
10:15, 2026-06-24
Chciał kupić Poloneza. Przelał pieniądze oszustom
To dlaczego wcześnie konto nie zostało zablokowane skoro widniało w ewidenji policji?
Tsa
23:48, 2026-06-23
Alternatywne logotypy Tarnobrzega. Media ich nie pokażą
Do kiedy będzie trwało głosowanie internautów? kiedy podane zostaną wyniki? Termin z regulaminu już dawno minął i brak informacji o nowym terminie. Dodatkowo zmiana formy wyboru prac i wprowadzenie głosowania internetowego (które ma mieć jakikolwiek wpływ na końcową ocenę) nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie jest ona zgodna z regulaminem konkursu. Myślę że konkurs powinien przebiegać zgodnie z regulaminem natomiast dodatkowo można wprowadzić głosowanie mieszkańców i przyznać wyróżnienie internautów.
MaJa
20:24, 2026-06-23
Wypadek na poligonie w Nowej Dębie. 29-latek trafił do
Artykuł jest niegodny ze stanem faktycznym.
Xyz
17:51, 2026-06-23