Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

Dodaj komentarz

Dyspensa na drugi dzień świąt. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wydała komunikat

. 08:26, 17.12.2025 Aktualizacja: 08:28, 17.12.2025
3 Biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 26 grudnia 2025 roku. Biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 26 grudnia 2025 roku.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 26 grudnia 2025 roku. Decyzja dotyczy zarówno wiernych Diecezji Sandomierskiej, jak i wszystkich osób, które tego dnia będą przebywać na jej terenie.

Jak poinformowała kuria diecezjalna, dyspensa została wydana zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego i obejmuje dzień przypadający na święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła.

Zgodnie z tradycją Kościoła Katolickiego piątki są dniami pokutnymi, w których wierni zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, chyba że kompetentna władza kościelna postanowi inaczej.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz jednocześnie zachęcił wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan. 

[ZT]228636[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

GregoryGregory

2 2

Księza i biskupi sami mięso jedzą w piątki a ja mam niby czekać na jakąś dyspensę . Będę jadł co mi pasuje a klerowi wara od tego

11:03, 17.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

marekmarek

1 1

Bredzisz. Post to post. Katolików obowiązuje czy ci się podoba czy nie. Chyba że należysz do tzw niedzielnych katolików co to z Bogiem i z Kościołem nie mają nic wspólnego.

11:56, 17.12.2025

waldi eurobenzwaldi eurobenz

1 0

jakis koleś w śmiesznej czapce będzie mi mowił co moge jesc? niech dalej takie szopki odwalają to za pare lat beda puste te ich swiątynie do zarabiania kasy na bajkach

13:35, 17.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%