Uruchomienie pociągu jest częścią obchodów 25-lecia PKP Intercity. „Nieśpieszny” nawiązuje do lat 80. Na czele składu jeździ legendarna lokomotywa EP05-23, jedna z najbardziej rozpoznawalnych lokomotyw elektrycznych w Polsce, zbudowana na początku lat 60. XX wieku, a także EP09, EP07 i EP08 w ich oryginalnych barwach.
W składzie znajdują się wagony w oliwkowym kolorze pierwszej i drugiej klasy, także pochodzące sprzed lat, ale odrestaurowane. Jest również wagon gastronomiczny „Wars”. Przygotowane menu jest oczywiście inspirowane dawnymi podróżami. Można spróbować między innymi smażonej kiełbasy z cebulą, kotleta mielonego, chleba ze smalcem oraz klasycznej oranżady.
„Refleksyjne tempo jazdy i malownicze trasy sprawiają, że podróż staje się okazją do wyciszenia, rozmowy, lektury – i po prostu patrzenia przez okno. IC ‘Nieśpieszny’ to propozycja dla tych, którzy chcą zwolnić, podróżować bardziej świadomie i odkrywać Polskę w rytmie, który pozwala naprawdę ją zobaczyć” – czytamy na stronie PKP Intercity.
Pasażerowie mogą skorzystać z rabatów na noclegi, co – jak podkreśla kolejowa spółka – ułatwia planowanie wyjazdu bez pośpiechu i pozwala przedłużyć odpoczynek w wybranych miejscach na trasie. Dla podróżnych przygotowano również pamiątkowe gadżety, między innymi kubki emaliowane, tablice relacyjne, pozytywki, maskotki i przypinki.
„Nieśpieszny” kursuje w weekendy na różnych trasach po całym kraju. W rozkładzie jazdy znalazło się ponad 40 połączeń, z których pierwsze ruszyły w miniony weekend.
Przez nasz region „Nieśpieszny” przejedzie dwukrotnie. 6 września skład o nazwie „Wars” pokona trasę z Rzeszowa przez Sandomierz, Skarżysko-Kamienną, Kielce i Radom do Warszawy. Natomiast 20 września pociąg „Wędrowiec” będzie jechał z Bielska-Białej przez Wadowice, Kraków, Rzeszów, Sandomierz i Radom do Warszawy. Godziny przejazdu obu pociągów na razie nie są znane.
Szczegóły oraz bilety będą dostępne na stronie internetowej PKP Intercity.
Z Tbg16:23, 24.04.2026
Dlaczego przez Tarnobrzeg nie będzie przejeżdżał niespieszny?
Wszak na wrzesień jest przewidziane uruchomienie aktualnie remontowanej linii z Sandomierza do Ocic. Trasa kolejowa z Ocic do Rzeszowa już dawno wyremontowana.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
PGKiM w Sandomierzu świętuje 70-lecie [ZDJĘCIA]
Zawsze jest tak że piankę spijają Ci co brzydzą się pracą a szaraki-mrówki muszą pracować na tych po układach układzikach
Postronny
20:58, 2026-07-03
Fałszywe alarmy bombowe w Tarnobrzegu
Trzeba mieć źle w głowie, żeby do tego wzywać służby zamiast ustalić z policją że prawdopodobieństwo tego ataku jest żadne i można to olać. To marnotrawstwo środków państwowych na bzdety
TBG2026
19:53, 2026-07-03
Kolejne wakacje bez pływalni
Straszakiem to będzie jak wywali się takie typy na bruk Kontenery im kupować po co? Lepiej wydać te pieniądze na dzieci w Domach Dziecka.
Joanna
16:35, 2026-07-03
Tarnobrzeg wprowadzi Kartę Mieszkańca
Super zniżki warto byc mieszkańcem Tarnobrzega
P
14:17, 2026-07-03