Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz w katedrze sandomierskiej udzielił dzisiaj święceń kapłańskich trzem diakonom.
Po 6-letnich studiach filozoficzno-teologicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu trzech diakonów otrzymało dzisiaj z rąk biskupa ordynariusza święcenia prezbiteriatu.
- Chrystus, przed swoją męką, modlił się "abyśmy byli jedno". Drodzy diakoni, bądźcie tymi, którzy poprzez swoje posługiwanie będą budowali jedność Kościoła - mówił podczas homilii biskup Nitkiewicz, który obchodzi dzisiaj 35. rocznicę święceń kapłańskich.
| Zobacz także: - Święcenia diakonatu w diecezji sandomierskiej - #GaszynChallenge w Sandomierzu. Starosta nominował biskupa - Zamek w Sandomierzu czeka na ... rowerzystów |
Nowymi kapłanami diecezji sandomierskiej zostali:
Święcenia kapłańskie w Sandomierzu - 8 zdjęć
Fot. Diecezja sandomierska
Fot. Diecezja sandomierska Fot. Diecezja sandomierska Fot. Diecezja sandomierska Fot. Diecezja sandomierska Fot. Diecezja sandomierska Fot. Diecezja sandomierska Fot. Diecezja sandomierska
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Trwa budowa przystanku kolejowego Tarnobrzeg-Ocice
W dobie gdzie w każdym domu jest po kilka samochodów , gdzie PKS świeci pustkami chce zobaczyć jak ludzie biegną ma te perony tym bardziej ma wsiach z liczbami mieszkańców do 2 tys ciekaw co za idiota stoi za tym pomysłem.
Dd
03:17, 2026-05-22
Młody bandyta zatrzymany. 19-latek odpowie za rozbój
Nie można kogoś nazywać bandytą, bez wyroku i tylko dlatego że chciał wyłudzić pieniądze.
Tymon.
22:54, 2026-05-21
Plac Czerwony w Tarnobrzegu do września
Remont Rynku w Poznaniu kilka lat temu położył w większości całkowicie strefę biznesową. Jeśli wykonawca remontu zechce odciąć dostęp do lokalu będzie miał do tego pełne prawo z racji placu budowy i odpowiedzialności,która na nim spoczywa. Dodatkowo terminowość wykonania w dzisiejszych czasach bywa chwiejna. Nie to,że narzekam ale myślę,że dla każdego który prowadzi działalność w obrębie starego miasta,czas remontu będzie osobistym dramatem.
JDG TBG
22:06, 2026-05-21
Plac Czerwony w Tarnobrzegu do września
nie będzie parasoli i barów
.
17:42, 2026-05-21