W sobotę, 20 lipca, 9 drużyn z terenu gminy Samborzec i jedna gościnna, z gminy Obrazów, rozegrały turniej w piłkę nożną o Puchar Wójta.
[FOTORELACJA]7160[/FOTORELACJA]
Na orliku, tuż za stadionem, spotkały się: Orły Skotniki, Zajeziorze, Samborzec i Przyjaciele, Bogoria Skotnicka, Legion Maryi Kobierniki, E-Paka Gorzyczany, FC PoNalewce Ryłowice, Ferguson Żuków, Złoty Sad Samborzec i gościnnie drużyna ze Świątnik.
Turniej rozgrywany był po raz pierwszy wieczorem, i rozpoczął się o godzinie 19. - Widać, że pomysł z przesunięciem rozgrywek z niedzieli na sobotni wieczór okazał się skuteczny. Bardzo cieszy mnie ta frekwencja. W tym roku rozszerzyliśmy nieco formułę turnieju, ponieważ wystartowały w nim również przedsiębiorstwa działające na terenie naszej gminy - mówił podczas otwarcia wójt Adrian Wołos. - Turniej powoli wychodzi poza teren gminy, ponieważ gra dziś z nami zaprzyjaźniona miejscowość z sąsiedniej gminy - Obrazów. Zwracam się do drużyn z gminy Samborzec: Brońcie tytułu, żeby nie poszedł za granicę - dodał ze śmiechem wójt.
Patronat nad wydarzeniem objął Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. - Jestem przekonany, że nawiązana dziś współpraca z gminą Samborzec będzie owocna i na pewno na wielu obszarach. Życzę spokojnej gry i powodzenia. Spędźmy ten turniej w dobrej atmosferze - mówił sekretarz związku Damian Dziedzic.
Oprócz pucharu wójta, do wygrania były również - puchar dla najlepszego bramkarza ufundowany przez posła Andrzeja Kryja, dla najlepszego strzelca ufundowany przez posła Lucjana Pietrzyka oraz puchar dla najlepszego zawodnika, który ufundował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego Witold Stefaniak.
Zwycięzcą turnieju została drużyna z Kobiernik. Drugie miejsce zajęło Zajeziorze, a trzecie Bogoria Skotnicka.
- Historia tego turnieju sięga lat 80. Na początku rozgrywany był o puchar naczelnika gminy Samborzec, świętej pamięci Witolda Garnuszka. Potem, już w latach 90. były to turnieje o puchar wójta. Jeśli chodzi o frekwencję, różnie to bywało, ale zazwyczaj były to turnieje popołudniowe. W tym roku postanowiliśmy, żeby te zawody odbywały się wieczorną porą. Po liczbie, nie tylko uczestników, widać, że był to dobry pomysł - powiedział dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Samborcu Sebastian Mazur, który poinformował również, że obiekty sportowe na terenie gminy Samborzec są dostępne dla chętnych codziennie, czasem nawet do godziny 21. Na ich terenie pracuje dwóch animatorów, którzy pomagają uczestniczyć w różnych rodzajach aktywności.
Ponieważ gmina Samborzec może poszczycić się jednym z pierwszych orlików, który powstał w województwie świętokrzyskim, ta infrastruktura, ze względu na blisko 15 lat korzystania, jest już nieco zużyta. Samorząd skupia się na pozyskaniu środków, żeby tę infrastrukturę odnowić.
O zaplecze gastronomiczne zadbały koła gospodyń, KGW Chobrzany oraz KGW "Życiowe Kobietki" z Polanowa.
2 0
Świetny artykuł, było w nim miejsce na wszystko, tylko nie na zwycięzców...
Jak można relacjonować Puchar Wójta i nie napisać kto wzniósł go do góry?
Cała prasa ocenzurowała Kobiernickich mistrzów z Legionu Maryi!
1 0
wyniki nie po mysli organizatora
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz