– To nie tylko spotkanie przy wspólnym stole, ale przede wszystkim uczta dla zmysłów i duszy. Połączymy smak i sztukę, historię i współczesność, rozmowę i twórczość – podkreśla Katarzyna Kozłowska (Batko), pomysłodawczyni i współorganizatorka wydarzenia.
Rozpocznie się ono o godzinie 11 od przypomnienia historii rodziny Skotnickich herbu Bogoria na ziemi sandomierskiej. Między 12 a 13 odbędzie się spacer z przewodnikiem po Skotnikach. Będzie można zwiedzić zespół dworsko-parkowy, kościół św. Jana Chrzciciela i Izbę Pamięci Stowarzyszenia „Nasze Skotniki”. Wydarzeniu będzie towarzyszył akcent przyrodniczy – od południa do godziny 17 Sebastian Sobowiec będzie prowadził zajęcia dla dzieci pod hasłem „Co w parku piszczy?”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum zaprezentują „żywe obrazy”.
Od 10 do 17 na zainteresowanych będą czekały otwarte pracownie artystów. Marzena Kaspieruk zaprezentuje prace malarskie – „Skotnicka mozaika”, Adam Hanuszkiewicz – wystawę inauguracyjną cyklu „Kobiety Skotnickie”, Anna Przybysz – malarstwo opatrzone tytułem „Odpocznij”, a Marta Lachman – tkaninę „W harmonii z naturą”'. Pokazana zostanie także wystawa fotografii „Cisza” Romana Śmiechowskiego oraz wystawa zatytułowana „Street fotografia inspirowana - Kraków 1989” Katarzyny Kozłowskiej (Batko). O 14 rozpocznie się „joga miłości” z Mariolą Witrykus (dobrze będzie zabrać ze sobą maty).
Od 15 do 17 organizatorzy proponują „Skotnickie granie”. W programie: muzyka, śpiew i słowo – kultura zaklęta w dźwiękach – Sergio Bettas (włoski tenor) – „Między Florencją a Skotnikami”, Ola Tarpan & Tadeusz Tomczyk, Tadeusz Tomczyk (klawisze, gitara) – „Impresje fortepianowe”, Piotr Gierczak (akordeon) – „Śladami mistrzów i gwiazd”. Na zakończenie spotkania zaplanowana jest „Ceremonia dźwiękiem”.
Uczestnicy będą mogli kupić lokalne przysmaki. Będą: zupa z fasolą wrzawską, świeże soki, sandomierskie jabłka w kilku odsłonach oraz jagodowe i miodowe gofry.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz