Coraz wygodniej jeździ się drogą wojewódzką nr 758 między Klimontowem a Koprzywnicą zyskał nową nawierzchnię.
Ruchliwa arteria licząca w sumie prawie 30 km długości do niedawna należała do najbardziej zniszczonych w regionie. W wielu miejscach jej nawierzchnia była w katastrofalnym stanie. Stopniowo ulega to zmianie. W ubiegłym roku otwarty został po remoncie odcinek tej drogi od Ujazdu do granicy gminy Klimontów. Wyremontowano także fragment drogi w miejscowości Jachimowice. Teraz prowadzone są prace remontowe na kolejnym odcinku.
– Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, gdy jako przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zajmowałem się skarga dotyczącą złego stanu drogi woj nr 758 na odcinku Jachimowice – Postronna postanowiłem zorganizować spotkanie z mieszkańcami. Wówczas, w porozumieniu ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach ustaliliśmy, że nie czekając na projekt przebudowy całej tej drogi, który jest przygotowywany, postaramy się w ramach remontów wykonać nowa nawierzchnię na wybranych odcinkach – mówi Paweł Krakowiak, radny sejmiku województwa. – Najpierw powstała takowa w Jachimowicach, później w Postronnej, a w tym roku w Byszowie.
Aktualnie prace remontowe prowadzone są między Byszowem a Klimontowem, na odcinku długości 1400 metrów.
– Łącznie w ciągu dwóch lat wykonaliśmy ok 5 km nowej nawierzchni na tej trasie - dodaje P. Krakowiak. – W przyszłym roku również będziemy wykonywać nową nawierzchnię na najbardziej zniszczonych odcinkach tej drogi.
[ZT]217127[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz