W niedzielę 22 marca w hali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, które zgromadziło mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości. Wydarzenie było okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń oraz wspólnego spędzenia czasu w atmosferze tradycji i lokalnej wspólnoty.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11543"}
Na uczestników czekały tradycyjne potrawy wielkanocne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Postronnej. Stoły wypełniły się klasycznymi daniami, które od lat towarzyszą świątecznym spotkaniom, podkreślając ich rodzinny charakter.
Część artystyczną przygotowały dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Gnieszowicach, prezentując montaż słowno-muzyczny nawiązujący do symboliki świąt wielkanocnych. Na scenie wystąpił również zespół Powiślanie działający przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Koprzywnicy.
Jak podkreślała burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, wydarzenie od lat zajmuje ważne miejsce w kalendarzu lokalnych uroczystości. Zaznaczyła, że wspólny wielkanocny stół jednoczy mieszkańców i pozwala poczuć się częścią jednej samorządowej wspólnoty, celebrującej wyjątkowy czas świąt.
Do zgromadzonych zwrócił się także biskup diecezji sandomierskiej ks. Krzysztof Nitkiewicz, który przypomniał o znaczeniu nadziei płynącej ze Zmartwychwstania. Podkreślił, że jest to nadzieja, która nie zawodzi, a jej źródłem jest wiara i obecność Chrystusa w życiu człowieka. Życzył wszystkim, aby świąteczny czas sprzyjał umacnianiu więzi rodzinnych, zdrowiu i spełnianiu nadziei, które towarzyszą codziennemu życiu.
Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i rozmowami, które, jak co roku, były nieodłącznym elementem tego wydarzenia, budującym poczucie wspólnoty wśród mieszkańców gminy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Siarka Tarnobrzeg wróciła do treningów
Po co w mieście ten klub? A po to żeby się w koziej Wólce z nas śmiali!!!
Twojkibol
23:20, 2026-06-30
Siarka Tarnobrzeg poznała terminarz
Po co ten terminarz? A po to żeby prezesina i trener co powinien wiedzieć że dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi, mieli za co żyć i wszystkich w chu.. robią. Klub do zaorania!! Przynosi wstyd miastu!
Neokibic
23:16, 2026-06-30
Odwołani prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej "Siarkowiec"
No niektórzy drżą już przed utratą pracy
Jackson
20:32, 2026-06-30
Końcowy etap budowy hali w Tarnobrzegu-Machowie
Kolejny GNIOT w wykonaniu transparentnych rzadow🤣 Żenada i obciach.
RT
19:32, 2026-06-30