Zamknij
REKLAMA

Awaria głównego wodociągu w Nisku!

12.15, 21.01.2023 sc Aktualizacja: 18.42, 21.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Po sobotniej awarii wodociągu na jednej z nieruchomości przy ul. Sandomierskiej w Nisku, straż pożarna pompuje wodę z dwóch stron. Mieszkańcy skarżą się, że rano w sprawie awarii, która pozbawiła wody osiedle Tysiąclecia, największe osiedle w mieście, Nisko Centrum i Podwolina, nie było żadnego komunikatu władz miasta na stronie internetowej UGiM Nisko.

– Gdzie procedury informowania i dostarczania wody zastępczej? Burmistrz się promuje w lasach z ministrem przy oddawaniu leśnych ścieżek,  a problem  starych rur wodociągowych, które nie wytrzymują ciśnienia, dalej nierozwiązany.   Gdzie plan remontu, o który apeluję od lat? Gdzie czujniki, które powinny informować o spadku ciśnienia i miejscu awarii? Były prezes MZK mówił kiedyś, że 40 km wodociągu to stare rury na kielichy. Z tym trzeba skończyć. Podstawowe problemy nierozwiązane. Wieść gminną niesie ze odszedł prezes MZK Dul. Żadnej informacji, co było powodem! –mówi Błażej Borowiec, poproszony przez „TN” o komentarz radny miejski z osiedla Tysiąclecia w Nisku.

MZK Nisko informuje: „Uległ awarii główny wodociąg w Nisku. MZK robi wszystko, aby jak najszybciej usunąć problem”. „Dobrze, że w nocy spadło trochę śniegu, a gaz jeszcze jest, to sobie stopimy na wodę – nie ma co dramatyzować” – z sarkazmem napisała jedna z niżańskich internautek.

Jak informuje niżańskie MZK, prace przy wymianie uszkodzonego kolektora powinny się zakończyć jeszcze dziś.

Fot. Nisko 112 – Ratownictwo Powiatu Niżańskiego

(sc)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JerzyJerzy

0 0

Skandal,od 10 godz.brak wody w całym Nisku w wielu domach wyłączają się piece gazowe c.o. ze względu na niskie ciśnienie wody czy liderzy tego miasta są tego świadomi? 15:51, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%