Zamknij

II Gala Krwiodawstwa w Nisku: hołd dla bohaterów bez peleryny [ZDJĘCIA]

10:44, 27.11.2024 Piotr Kania Aktualizacja: 10:44, 27.11.2024
Skomentuj

W piątkowy wieczór sala widowiskowa NCK „SOKÓŁ” w Nisku stała się miejscem, gdzie słowo „dziękuję” nabrało szczególnego znaczenia. Podczas II Gali Krwiodawstwa podziękowano honorowym dawcom krwi – ludziom, którzy bezinteresownie dzielą się tym, co najcenniejsze. Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia zgodnie podkreślali, że takich bohaterów, jak krwiodawcy, nigdy nie jest zbyt wielu.

[FOTORELACJA]8115[/FOTORELACJA]

Podczas wydarzenia wyróżniono zarówno indywidualnych dawców, jak i instytucje wspierające ideę honorowego krwiodawstwa. Wśród nagrodzonych krwiodawców znaleźli się: Renata Podpora, Tomasz Podpora, Anna Orzoł, Paweł Fila, Paweł Sikora, Tomasz Światowiec, Marek Obuchowski, Jacek Kowalski, Magdalena Ligęza, Dariusz Ligęza, Dariusz Rakoczy, Zdzisław Łuka, Paweł Śnieżek, Łukasz Kołacz, Damian Wyka, Roman Orzoł, Mariusz Pasierb, Piotr Kołacz, Aneta Mazurek, Grzegorz Sikorski, Mariusz Kłos. Wyróżnienia za działalność na promocję Krwiodawstwa: Andrzej Habigier, Anna Orzoł, Sylwia Głuszak , Aneta Mazurek, Stowarzyszenie Motocykliści Rudnik nad Sanem, Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku, Unilink S.A. , S-Med. Paweł SikORA, KAMED. Organizatorzy podkreślali, że oddawanie krwi to nie tylko akt pomocy, ale także dowód społecznej solidarności. -dzięki krwiodawcom możliwe jest ratowanie życia – nie tylko osób bliskich, ale także zupełnie obcych ludzi. Oddawanie krwi nic nas nie kosztuje, a może uratować życie. Każdy z nas może stać się bohaterem – mówił Krzysztof Rzeszutko, organizator gali.

Wyróżnienia to jednak nie wszystko. Organizatorzy zadbali o oprawę artystyczną, która podkreśliła wagę wydarzenia. Koncerty młodych muzyków – Weroniki Pieróg (skrzypce), Emilii Wyki (saksofon) czy Tomasza Barwy (fortepian) – dostarczyły wzruszeń i przypomniały, że sztuka, podobnie jak krwiodawstwo, łączy ludzi.

Dodatkowym akcentem była obecność lokalnych władz, które również wyraziły swoje uznanie dla krwiodawców.

II Gala Krwiodawstwa nie tylko uhonorowała dotychczasowych dawców, ale także zwróciła uwagę na wyzwania związane z promocją krwiodawstwa. Mimo licznych kampanii i inicjatyw, liczba dawców w Polsce nadal pozostaje niewystarczająca, aby pokryć potrzeby szpitali i klinik. Warto zauważyć, że wydarzenia takie jak gala w Nisku mają ogromny potencjał edukacyjny i mobilizacyjny. Ich przekaz może zachęcić kolejne osoby do dołączenia do grona honorowych dawców.

Krwiodawstwo to nie tylko akt pomocy, ale również wyraz odpowiedzialności społecznej. Jak zauważył Krzysztof Rzeszutko, coraz większą rolę w promocji tej idei odgrywają lokalne społeczności oraz instytucje, takie jak szkoły, kluby czy stowarzyszenia. To właśnie na poziomie lokalnym można najlepiej budować świadomość potrzeby oddawania krwi.

Niżańska Gala Krwiodawstwa pokazuje, że nawet taka mała społeczność potrafi docenić swoich bohaterów, jednocześnie zwraca uwagę na potrzebę dalszego działania – organizacji kampanii informacyjnych, które mogą przyczynić się do popularyzacji honorowego krwiodawstwa.

(Piotr Kania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%