Zamknij

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 otwarty! Tym razem w powiecie niżańskim

22:07, 29.04.2022 TN Aktualizacja: 22:08, 29.04.2022
Skomentuj

W piątek, 29 kwietnia, otwarto kolejny fragment trasy Via Carpatia w naszym regionie - ponad ośmiokilometrowy  odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła "Zdziary" do węzła "Rudnik nad Sanem", w powiecie niżańskim.

Łączy on wybudowane wcześniej części trasy, dzięki czemu od piątku można już "ekspresówką" przejechać z Kraśnika do Rzeszowa. Kierowcy mają więc już do dyspozycji ponad 213 km trasy Via Carpatia na terenie Polski. Kolejne 270 km pozostaje w realizacji.

- Via Carpatia - kolejny odcinek na Podkarpaciu otwarty! Tym razem z mostem na Sanie! Droga życia dla Polski wschodniej coraz dłuższa. Niesamowita sprawa. Coś co jeszcze 8 - 10 lat temu było marzeniem, dziś dzięki decyzjom rządu PiS, Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, jest rzeczywistością.

Via Carpatia to COP XXI wieku - wybicie się na nowoczesność transportową i komunikacyjną! Via Carpatia to okno na świat dla naszego regionu - Podkarpacia! Mamy Ją! - napisał na Facebooku wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Odcinek o długości 8,2 km rozpoczyna się za funkcjonującym już w części węzłem drogowym Zdziary. Po przekroczeniu starej DK19, trasa przebiega nowym śladem przez kompleks leśny, po wschodniej stronie dotychczasowej drogi krajowej. W rejonie miejscowości Spokojna, ekspresówka odchyla się na wschód i biegnie w kierunku linii kolejowej Stalowa Wola - Biłgoraj. W sąsiedztwie linii kolejowej planowany jest w przyszłości węzeł Zapacz na przecięciu z przebiegiem przyszłej drogi ekspresowej S74. Następnie trasa biegnie w kierunku południowo-zachodnim, równolegle do szerokotorowej linii kolejowej LK65. Przecina rzekę San, a następnie w okolicy miejscowości Nowa Wieś odsuwa się od pasa kolejowego w kierunku węzła Rudnik nad Sanem.

Wartość kontraktu na projekt i budowę odcinka S19 Zdziary (bez węzła) - Rudnik nad Sanem (bez węzła) wynosi blisko 874 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to ponad 468 mln zł. Projekt został dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020. Fot. FB Rafała Webera

(TN)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

wojto sandowojto sando

0 0

brawo stalowka i nisko stolica polnocnego podkarpacia 08:48, 30.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gusełguseł

0 0

Lans musi być i obowiązkowo w mundurkach 10:54, 30.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%