Zamknij
REKLAMA

Będzie kolejna "wojna o maszt" w Tarnobrzegu

18.19, 05.11.2022 wel
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Tarnobrzega wydał zgodę na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej na osiedlu Zakrzów. Informacja ta wzburzyła mieszkańców, którzy zapowiadają protesty, bo nie zgadzają się, by blisko 50-metrowy maszt z antenami stanął w sąsiedztwie ich domów.

"Mamy Państwu do przekazania - zwłaszcza wszystkim mieszkańcom osiedla Zakrzów - przykrą wiadomość. Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek wydał pozwolenie na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej na działce nr ewid. 409/1 położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Przemysłowej.

Mieszkańcy osiedla Zakrzów wyrażają swoje niezadowolenie i oburzenie tą decyzją. Niczym niewytłumaczalny jest fakt, że lokalizuje się taką inwestycję wśród zabudowań mieszkalnych. Tarnobrzeg dysponuje wieloma terenami, które można byłoby przeznaczyć na taką inwestycję, położonymi z dala od bloków i domów. Jest to inwestycja zlokalizowana prawie w samym centrum osiedla i dziwi nas to, że mimo sprzeciwu znaczącej części mieszkańców Zakrzowa, Prezydent zdecydował o wydaniu powyższego pozwolenia na budowę" - tej treści komunikat pojawił się na profilu FB zarządu osiedla Zakrzów i stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Zakrzowa w Tarnobrzegu.

W komunikacie zarządu osiedla znalazły się informacje o procesie wydawania decyzji widzianym od strony mieszkańców Zakrzowa.

"Uzasadnieniem decyzji Pana Prezydenta jest stwierdzenie, że wyżej opisana stacja nie będzie uciążliwa dla środowiska i ludzi. Protest mieszkańców osiedla Zakrzów i podpisy w ilości 306 sztuk zostały zlekceważone zarówno przez Pana Prezydenta a także zignorowane i wyśmiane przez inwestora. Inwestor - P4 Sp. z o.o. argumentując wskazaną wyżej lokalizację stwierdził, że planowanej inwestycji sprzeciwia się niewielka część społeczności lokalnej, która nie bierze pod uwagę potrzeb pozostałych mieszkańców Tarnobrzega. Wynika z tego, że stacja bazowa telefonii komórkowej ma zapewnić prawidłową łączność sieci dla wszystkich mieszkańców miasta (ok.47 tysięcy osób) i wszystkich osiedli Tarnobrzega. Jak zatem ma się ta argumentacja do zaproponowanej zmiany lokalizacji bazy na teren Parku Przemysłowo-Technologicznego w Zakrzowie, który jest położony zaledwie o 150-200 metrów dalej, ale w strefie wolnej od zabudowań mieszkalnych. Inwestor stwierdził, że lokalizacja bazy na ulicy Przemysłowej zapewni prawidłowy zasięg sieci telefonii komórkowej, a nowa propozycja lokalizacji ok.150 metrów dalej już nie spełni zakładanych zadań i będzie bezcelowa. Taka argumentacja w świetle planów zapewnienia łączności sieci dla wszystkich osiedli naszego miasta wydaje się wręcz absurdalna i dziwi nas fakt, że Prezydent naszego miasta nie liczy się ze zdaniem mieszkańców i swoich wyborców, a za jedynie słuszne uznaje stanowisko inwestora" - napisali autorzy informacji.

Osiedle Zakrzów to bardzo zwarta i potrafiąca się zmobilizować społeczność. Świadczą o tym choćby wyniki głosowań w Budżecie Obywatelskim. Przewodniczącym osiedla jest Bogusław Potański, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega. Społeczność już raz, w 2017 roku, powstrzymała budowę masztu telefonii komórkowej w środku osiedla. Tym razem wygląda na to, że sprawa jest przesądzona. To nie znaczy, że wydanie pozytywnej decyzji przez prezydenta miasta nie będzie miało dalszych reperkusji.

"Mieszkańcom Zakrzowa pozostaje podziękować Panu Prezydentowi za okazany szacunek. Będą o tym pamiętać przy kolejnych wyborach" - napisano na stronie zarządu osiedla.

(wel)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

PropozycjonistaPropozycjonista

0 0

Proponuje postawić masz na podwórzu prywatnego domu el. Presidento. 19:26, 05.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdoskokuzdoskoku

0 0

przejdźmy na stacjonarne 08:40, 06.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zdoskokuzdoskoku

0 0

... i jeszcze jedno, fotowoltaika na chałupie nikomu nie przeszkadza, ale maszt już tak choć w jednym i drugim występuje pole elektromagnetyczne 08:51, 06.11.2022


gusełguseł

0 0

W NY stoi 2000 wież 5G co 500m na chodnikach i nikomu to nie przeszkadza,mają wysokość ok 7m,tam ludzie wiedzą że to im nie szkodzi, ale w zaścianku ktoś pierdnął że to wrzód i teraz każdy walczy, chociaż w sumie nie wie o co!walczy bo tak tradycja na nowe każe! 18:37, 06.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%