Na spotkaniu będą obecni reprezentanci mieszkańców TBS z wielu miast, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Toruń, Radom, Bydgoszcz, Grudziądz, Tarnobrzeg i Lublin.
Poza reprezentantami TBS-ów protestującymi przeciwko zbyt wysokim podwyżkom czynszów i patologiom, które, ich zdaniem, wkradły się do działalności budownictwa społęcznego w Polsce, Sejm zaprosił na posiedzenie zespołu przedstawicieli departamentu mieszkalnictwa Ministerstwa Rozwoju i Technologii, reprezentantów Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Krajowej, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Najwyższej Izby Kontroli, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Banku Gospodarstwa Krajowego.
- My jako mieszkańcy TBS zaprosiliśmy naszych prawników, którzy zgodzili się na udział w posiedzeniu zespołu. Wartym podkreślenia jest to, że ruch mieszkańców TBS ma sens, bowiem są już pierwsze wygrane sprawy sądowe dotyczące zasadności podwyżek czynszów. W dniu 11 kwietnia 2023 roku wrocławski sąd wydał wyrok w sprawie przeciwko TBS i uznał podwyżkę stawki czynszu do kwoty 20,45 zł/m2 za niezasadną! - informuje Tomasz Maciupa, jeden z zaangażowanych w sprawę mieszkańców TTBS.
Tarnobrzeska społeczność mieszkańców TBS zmobilizowała się do działania po otrzymaniu w 2022 roku wysokich podwyżek opłat za mieszkania. Obecnie przedstawiciele TTBS biorą udział w ogólnopolskich działaniach mających uzdrowić sytuację budownictwa społecznego w Polsce.
1 0
Protesty synu. Wszędzie protesty.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz