Tarnobrzeg: wiadomości, informacje - Tygodnik Nadwiślański

Zamknij

Dodaj komentarz

Trwa remont ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Kiedy powróci ruch dwukierunkowy? [ZDJĘCIA]

. 08:26, 24.11.2023 Aktualizacja: 17:00, 15.10.2025
1 Tarnobrzeg. Kiedy na ulicę Zwierzyniecką powróci ruch dwukierunkowy? [FOTO]

Jedną z dziesięciu dróg w Tarnobrzegu, gdzie trwają prace remontowe, jest ulica Zwierzyniecka. Kierowcy pytają, kiedy przywrócony zostanie tam ruch dwukierunkowy. Zobaczcie zdjęcia z postępów prac.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5281"}

Ulica Zwierzyniecka, od ronda do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, jest obecnie wielkim placem budowy.

W tej chwili prowadzone są tam prace brukarskie po obu stronach jezdni. Ponadto będzie tam wykonywana kanalizacja, przykanaliki i wpusty. W przyszłym tygodniu, o ile pogoda na to pozwoli, nastąpi frezowanie i położona zostanie pierwsza warstwa asfaltu – mówi Łukasz Machowski, kierownik budowy z firmy PBI.

Od dłuższego czasu wprowadzony jest tam ruch jednokierunkowy, od ul. Sikorskiego do ronda. Kierowcy by dostać się do centrum miasta, muszą wybierać inne drogi. Kiedy ta sytuacja się zmieni?

Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał w tym miejscu do momentu, kiedy zostanie udrożniony ruch z wszystkimi ulicami, tj. gdy będą wykonane prace na rondzie, które jest skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego i Kazimierza Wielkiego. W przyszłym tygodniu nastąpi tam frezowanie, a następnie ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Poza tym wymienione zostaną krawężniki – mówi Łukasz Machowski. 

Kierownik budowy zastrzegł, że wykonanie prac będzie zależało od warunków atmosferycznych.

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Z obserwacjiZ obserwacji

0 0

Najsomprzód trza skończyć ul. Kochanowskiego. Niezły tam bałagan. Do końca roku zdążą?

08:20, 26.11.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

W Tarnobrzegu uczcili 3 Maja radosnym polonezem

Jest ktoś spoza partii?

P

22:33, 2026-05-03

W Tarnobrzegu uczcili 3 Maja radosnym polonezem

Porażka. Wszystko na pokaz

Aaa

21:16, 2026-05-03

Majówka nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Plaża znów...

Decyzja o zakazie korzystania z łodzi elektrycznych na Jeziorze Tarnobrzeskim zdaje się sugerować, że cały akwen stał się przestrzenią zarezerwowaną wyłącznie dla garstki wybranych — głównie żeglarzy i członków klubu kajakowego, którzy najwyraźniej cieszą się wyjątkowym wsparciem w radzie miasta. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to właśnie ci użytkownicy jeziora mają największy wpływ na tę decyzję, a ich interesy zostały postawione ponad potrzebami innych grup, zwłaszcza osób z ograniczeniami ruchowymi. Łódki czy też małe pontony o napędzie elektrycznym, ciche i bezpieczne, były rozwiązaniem, które pozwalało na korzystanie z jeziora w sposób mniej inwazyjny i dostępny dla szerszej grupy osób w tym osób nie mogących wiosłować z przyczyn zdrowotnych. Zamiast szukać sposobów na pogodzenie różnych form rekreacji, władze miasta zdecydowały się na krok, który eliminuje tę grupę użytkowników, pozostawiając ich praktycznie bez możliwości korzystania z akwenu. Tymczasem, jak się okazuje, cały problem dotyczy głównie jednej, wąskiej grupy — żeglarzy i kajakarzy, którzy, dzięki wsparciu lokalnych władz, stali się niemal monopolistami na jeziorze. Zastanawiające jest, czy to nie oni mają największy interes w eliminacji innych form rekreacji, które mogłyby zakłócać ich dominację na wodzie. To rodzi pytanie, czy w tej sytuacji w ogóle brano pod uwagę potrzeby tych, którzy nie mają innych możliwości spędzania czasu nad wodą, tych którzy nie mogą wiosłować a chcą aktywnie spędzać czas nad jeziorem, które i do nich należy.

Dlaczego

19:55, 2026-05-03

Nocny dramat w Sandomierzu! Spłonął popularny hotel FOT

Dzisiaj dalej sie pali, dziwne

Ccc

16:56, 2026-05-03

0%