Projekt służy szeroko rozumianej ekonomii społecznej, dotyczy wsparcia osób najbardziej potrzebujących, a także podmiotów i przedsiębiorstw.
– W projekcie oferujemy wsparcie szkoleniowe, animacyjne, doradcze. Udzielamy wsparcie finansowe na utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Świadczymy również wsparcie reintegracyjne – mówi wiceprezes zarządu TARR Ewelina Mysłek.
Wartość projektu jest ogromna. Wydatki kwalifikowane sięgają ponad 26 mln zł. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2021-2027.
– Mamy wiele różnych działań, które mają na celu aktywizację organizacji pozarządowych, a także wspieranie powstawania nowych. Pomagamy w tym, aby podmioty dochodziły do samofinansowania w łagodny sposób oraz by miały trwałość działania i mogły w spokojnie funkcjonować. Wszystko odbywa się w postaci odpłatnej działalności pożytku publicznego. To bardzo ciekawa forma, ale jednocześnie mało znana i budząca obawy. Nasza rola jest w tym, aby te obawy rozwiać i przekazać jak można funkcjonować – mówi Witold Pycior z Tarnobrzeskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.
– Chodzi szczególnie małe organizacji, jak Koła Gospodyń Wiejskich, straże pożarne, działalności przy kościołach. Każdy może do nas przyjść, mamy zespół doradców. W ramach pakietu uczestnicy mają możliwość uzyskania bardzo różnych form wsparcia, jak dofinansowanie na utworzenie i utrzymanie przedsiębiorstwa, szkolenia doradztwa, przygotowanie do biznesplanu, wizyty studyjne – dodaje Witold Pycior.
Podpisane dziś porozumienie jest bardzo ważne dla tarnobrzeskiego magistratu. – Mamy szereg programów dotacyjnych jeśli chodzi o ekonomię społeczną. Jest wiele planów związanych z tymi działalnościami po to, by aktywizować młodzież, dorosłych, seniorów. Wszystko po to, aby mogli odnaleźć się na naszym rynku pracy – mówi prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak.
[ZT]215769[/ZT]
4 0
Wsparcie animacyjne reitegracyjne !!! ??? Masło maślane.
Niechaj doradzą jak przetrwać kiedy człowiek ma niską emeryturę i ledwie finansowo zipie.