Zamknij

Dodaj komentarz

„Tańczmy Razem”. Uczniowie z Tarnobrzega promują taniec w szkołach

Artykuł sponsorowany 08:47, 16.03.2026 Aktualizacja: 08:48, 16.03.2026
Skomentuj „Tańczmy Razem”. Uczniowie z Tarnobrzega promują taniec w szkołach

Uczniowie Pierwszego Społecznego Liceum im. Jana Hetmana Tarnowskiego w Tarnobrzegu co roku biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. W jej ramach młodzież realizuje autorskie projekty społeczne, których celem jest wprowadzanie pozytywnych zmian w lokalnym środowisku.

W tym roku jedna z uczniowskich grup stworzyła projekt pod nazwą „Tańczmy Razem”. Jego autorami są: Maria Śnieżek, Karolina Zawiślak, Maciej Gajewski, Kacper Kiwak, Maksymilian Polakowski, Mykola Tys oraz Stanisław Wilczyński. Celem inicjatywy jest popularyzowanie tańca towarzyskiego wśród mieszkańców oraz pokazanie, jak wiele korzyści przynosi aktywność taneczna.

W ramach projektu uczniowie organizują spotkania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, podczas których opowiadają o zaletach tańca towarzyskiego. Do tej pory przeprowadzili wywiad w swojej szkole z instruktorką tańca Dorotą Chwałką ze Szkoły Tańca Samba. Odbyło się także spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu. Dzieci mogły nie tylko dowiedzieć się, dlaczego warto tańczyć, ale również spróbować swoich sił w kilku podstawowych krokach.

Jak podkreślają organizatorzy, taniec towarzyski to nie tylko świetna forma ruchu, ale również sposób na rozwijanie współpracy, budowanie pewności siebie oraz wzmacnianie relacji międzyludzkich. Wspólna zabawa przy muzyce pomaga także przełamywać bariery społeczne i sprzyja integracji.

Przed uczestnikami projektu jeszcze dwa spotkania w szkołach. Punktem kulminacyjnym będzie jednak otwarta potańcówka dla mieszkańców, która odbędzie się pod patronatem prezydenta Tarnobrzega Łukasza Nowaka.

Wydarzenie zaplanowano na piątek, 17 kwietnia, o godz. 16.00 na Placu Bartosza Głowackiego. W programie znajdą się pokazy par tanecznych ze Szkoły Tańca Samba oraz dodatkowe atrakcje. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Tarnobrzega i okolic, zapewniając dobrą zabawę i wieczór w rytmie tańca dla całych rodzin.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%