Zamknij

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Grębowie. Zwycięzcy wystartują w zawodach powiatowych [ZDJĘCIA]

09:42, 23.09.2024 Aktualizacja: 10:05, 23.09.2024
Skomentuj

W niedzielę, 22 września, na stadionie Słowianin Grębów odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. Zwycięzcy będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych.

[FOTORELACJA]7645[/FOTORELACJA]

Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia zawodników przez komendanta zawodów, druha Zbigniewa Perłowskiego. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło aż 7 jednostek OSP. 

Są to zawody sportowo-pożarnicze. Ich celem jest sprawdzenie umiejętności strażackich, ale też aktywności sportowej strażaków. Na tych zawodach sprawdzamy szybkość działania. Jest bardzo wyrównana rywalizacja, decydują dosłownie sekundy – mówił wiceprezes powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Robert Pędziwiatr. 

Rywalizację oceniali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Na co dzień są wspierani właśnie przez Ochotnicze Straże Pożarne. 

To jest ostatnia gmina, w której są rozgrywane zawody sportowo-pożarnicze, będące także eliminacją do zawodów powiatowych. Poziom jest jak zawsze wysoki. Startuje łącznie 21 drużyn. 7 w kategorii mężczyzn, 4 w kategorii kobiet, 5 dziewczęcych i 5 chłopięcych drużyn pożarniczych. My jako Państwowa Straż Pożarna wspieramy się jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej na co dzień. Takie zawody to też prezentacja tego, jak to wszystko wygląda operacyjnie – mówił zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, st. bryg. Jacek Widuch. 

Strażacy ochotnicy musieli zmagać się w sztafecie i bojówce. Dla dzieci przygotowano hydronetki, a dorośli sprawdzali swoje umiejętności na motopompach. Najlepsi okazali się zawodnicy z OSP Krawce. Dominowali oni we wszystkich konkurencjach, zarówno tych dla dorosłych, jak i dla dzieci.

W tym roku przygotowaliśmy dwie drużyny młodzieżowe, dziewczęcą i chłopięcą. To jednak wymaga czasu, trenowaliśmy od jakichś dwóch tygodni. Sama zaczęłam w takiej dziecięcej drużynie pożarniczej i teraz zajęłam się trenowaniem naszych młodych kadr. Warto to robić, bo młodzież spędza czas aktywnie, widać ze to ich interesuje, przychodzą i ćwiczą – mówiła Sylwia Nowak, prezes OSP Krawce. 

Klasyfikacja wśród MDP dziewcząt wypadła następująco: MDP Krawce, MDP Grębów, MDP Stale, MDP Wydrza, MDP Żupawa. Wśród chłopców najlepsi byli OSP Krawce, za nimi Jamnica, Grębów, Żupawa, Wydrza.

W kategorii C znów na pierwszym miejscu znalazły się druhny z KDP Krawce, na drugim stopniu podium uplasowały się panie z KDP Grębów, zaś trzecie miejsce przypadło KDP Wydrza.

 Wśród mężczyzn klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: 1. OSP Krawce, 2. OSP Żupawa, 3. OSP Jamnica, 4. OSP Zabrnie, 5. OSP Stale, 6. OSP Grębów, 7. OSP Wydrza.

OSP Krawce będzie reprezentować gminę Grębów na najbliższych zawodach powiatowych, które odbędą się również na stadionie Słowianina Grębów, w niedzielę, 29 września. 

[ZT]215619[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%