Ponad 3 tysiące maseczek ochronnych i blisko 100 litrów płynu do dezynfekcji rąk rozdysponowano pomiędzy tarnobrzeskie parafie. Prezydent zdecydował o takim wsparciu w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta podczas świąt.
Zalecenia sanitarne w kościołach na terenie Tarnobrzega są respektowane, ich przestrzeganie wymaga jednak zadbania o stałą dostępność do środków ochrony osobistej. Zapotrzebowanie na te wzrośnie zwłaszcza teraz, tuż przed oraz w czasie świąt Bożego Narodzenia.
- W kościołach w Tarnobrzegu przestrzegane są limity co do liczby osób uczestniczących w nabożeństwach, egzekwowany jest obowiązek zakrywania nosa i ust, dostępne są dla wszystkich środki do dezynfekcji rąk. Mając jednak na uwadze, że najbliższe dni, będące czasem przedświątecznej spowiedzi, czy same święta, gdy każdego dnia sprawowane będą msze święte w porządku niedzielnym, więc po kilka dziennie, będą pod tym względem bardzo wymagające, zdecydowałem o wsparciu tarnobrzeskich parafii. Pomiędzy wszystkie rozdysponowaliśmy dokładnie 3100 maseczek ochronnych i 95 litrów płynów do rąk - mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.
| Zobacz także: - Nagroda dla Lilly May Niezabitowskiej! - Kompletnie pijany przyjechał autem do sklepu po alkohol - "Amerykański żołnierz" oszukał kobietę na blisko 28 tys. zł! |
Jak jednak zaznacza włodarz, samo posiadanie środków ochrony nie ochroni niczyjego zdrowia i życia, ważne by stosować je i to zgodnie z zaleceniami. - Zazwyczaj życzymy sobie wszyscy "Zdrowych Świąt". W tym roku te życzenia mają szczególny wymiar. By jednak mogły się spełnić do życzeń dorzucić trzeba jeszcze prośbę o poważne podejście do zaleceń sanepidu na ten świąteczny czas. Proszę też księży o zadbanie, by podczas spowiedzi, jak i samych świąt, zwracać szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem, byśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności. Wszystkim nam na tym zależy - dodaje prezydent Bożek.
Źródło: UM Tarnobrzeg

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Zarzuty podczas poselskiej interwencji w Stalowej Woli
Prosze sprawdzic jak przebiegala kariera pana Lucjusza.... to ciekawy przyklad
shfs
19:07, 2025-11-05
Będzie remont tarnobrzeskiego "grzyba" [ZDJĘCIA]
Zmienic to w gigantyczne drzewo[malunek] koszt moze duzy ale i ciekawy
Turysta
16:04, 2025-11-05
Basen w Tarnobrzegu dłużej dostępny
Mój sąsiad emeryt cały tydzień się nie myje żeby w sobotę iść się wykąpać na basen. Gonić takich dziadów bo po tym jak śmierdzi od niego starym capę przepoconym to jak ta wida na basenie. Przykre ale prawdziwe.
Mieszkaniec
14:52, 2025-11-05
Groził śmiercią policjantom, którzy próbowali...
Nasuwa się pytanie, czy policjanci musieli prac spodnie ? Bo podejrzewam że po takich groźbach od pana po siedemdziesiątce to pewnie popuścili z wrażenia. Współczuję. Przynajmniej nawiązali kontakt z panem z którym nie było kontaktu albo był ograniczony.
Darek
14:14, 2025-11-05