Zamknij
REKLAMA

Powiatowy Szpital w Stalowej Woli z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

14.30, 24.01.2022 gaw
Skomentuj
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia przyznało Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli akredytację potwierdzającą wysokie normy jakości leczenia chorych. Na terenie województwa podkarpackiego akredytowanych jest w sumie 13 szpitali.

Kontrolę w stalowowolskiej lecznicy przeprowadził w październiku minionego roku zespół z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, jednostka powołana przez Ministerstwo Zdrowia, wystawiająca oceny akredytacyjne szpitalom na podstawie przyjętych standardów.

Pracownicy CMJ podczas kontroli wzięli pod uwagę wszystkie płaszczyzny pracy szpitala. W listę wspomnianych standardów wlicza się diagnostyka, zabiegi operacyjne oraz znieczulenia, skuteczność farmakoterapii, a także jakość opieki nad pacjentem oraz zarządzanie personelem lecznicy.

Zobacz także: 

- Stalowa Wola. Wiadukt na ul. Traugutta oddany do użytku

Dziękuję całemu personelowi, a zwłaszcza pełniącej obowiązki naczelnej pielęgniarki - Beacie Koń, która jako pełnomocnik do spraw jakości wykonała ogromną pracę. Warto było jednak podjąć się tego wysiłku, ponieważ uzyskany przez nas certyfikat jest dowodem na to, że udzielanie świadczeń zdrowotnych w naszym szpitalu odbywa się z dochowaniem zasad wszelkiej staranności, a opieka oferowana pacjentom jest przyjazna, bezpieczna i skuteczna. To także potwierdzenie posiadania przez naszą kadrę dużej wiedzy i doświadczenia oraz jej profesjonalnego podejścia do codziennych obowiązków. Najprościej mówiąc, szpitale, które przeszły pozytywnie przegląd akredytacyjny, są uznawane za bardziej bezpieczne i przyjazne pacjentowi - mówi Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Dyrektor lecznicy zaznaczyła, że jakość świadczonych w lecznicy usług potwierdza również Świadectwo Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi, uzyskane przez Laboratorium Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Zobacz także: 

- Tarnobrzeg. Bez wyroku w procesie o milionowe odszkodowanie

Świadectwem Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej podczas Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wiarygodności Badań Mikrobiologicznych POLMICRO 2021 wyróżniona została również szpitalna Pracownia Mikrobiologiczna.

Nasze pracownie diagnostyczne pracują lepiej niż dobrze. Ono działają na bardzo wysokim poziomie i to ma duże znaczenie nie tylko dla pacjentów, ale również dla funkcjonowania całego szpitala. To również maksymalna ilość punktów zdobytych przez Laboratorium, pomogła uzyskać nam Certyfikat Akredytacyjny. Dlatego bardzo dziękuję całemu zespołowi diagnostów, na czele z kierownikiem Laboratorium Marcinem Tutakiem oraz Martą Rokicką - kierownikiem Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej - mówi dyrektor Monika Pachacz-Świderska.

Obecnie w Polsce funkcjonuje około 950 szpitali, z czego tylko 176 z nich posiada akredytację przyznaną przez Ministerstwo Zdrowia.

(gaw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%