W poniedziałek rano, tuż po godzinie 9:00, na terenie jednego z placów budowy przy ul. Kasprzyckiego w Stalowej Woli doszło do niebezpiecznego odkrycia. Podczas prowadzonych prac ujawniono niewybuch. Jak się później okazało, był to radziecki pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej.
Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który po przyjeździe potwierdził, że znalezisko rzeczywiście stanowi niebezpieczny materiał wybuchowy. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli teren i zadbali o bezpieczeństwo pracowników oraz osób postronnych.
Do akcji wezwano patrol saperski z Niska, który przejął niewybuch i przetransportował go w bezpieczne miejsce w celu neutralizacji.
Policja apeluje, że w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy, niezależnie od ich wielkości czy stanu, należy zachować szczególną ostrożność, nie dotykać ich i nie próbować przenosić. O każdym takim przypadku należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.
Znaleziska tego typu wciąż są stosunkowo częste w regionach, które w czasie II wojny światowej były miejscem działań wojennych. Tereny budowy i wykopy to miejsca, gdzie podobne znaleziska ujawniane są najczęściej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz