Zamknij
REKLAMA

Oficerowie Estońskiej Ligi Obrony byli gośćmi na poligonie w Nowej Dębie [zdjęcia]

11.18, 25.01.2022 gaw Aktualizacja: 11.44, 25.01.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przez trzy dni żołnierze Estońskiej Ligi Obrony obserwowali szkolenie rotacyjne wojskowych z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty na poligonie w Nowej Dębie i na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. To już kolejna wizyta robocza dowódcy Południowego Regionu Estońskiej Ligi Obrony wraz z podległymi oficerami.

Od 22 do 24 stycznia oficerowie Estońskiej Ligi Obrony byli gośćmi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wczesnym rankiem w sobotę obserwowali szkolenie bojowe żołnierzy z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty na poligonie w Nowej Dębie. Terytorialsi z Sanoka zaprezentowali tam sposób postępowania na "Check Point" oraz działanie sekcji lekkiej piechoty w czasie kontaktu ogniowego. Punktem kulminacyjnym było ćwiczenie z kierowania ogniem na obiekcie "Twierdza". Po obiedzie w Nisku Estończycy obejrzeli zajęcia ze szkolenia podstawowego.

Zobacz także:

- Miliony złotych na drogi w gminach Baranów Sandomierski i Nowa Dęba

W niedzielę goście udali się w  Bieszczady, gdzie na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu zaprezentowali się żołnierze z Bieszczadzko-Leskiej Kompanii. W szkoleniu udział wzięli również funkcjonariusze policji z Leska i Ustrzyk Dolnych oraz z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej.

W poniedziałek Estończycy pojechali z wizytą do 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie, gdzie dowódca batalionu zaprezentował wyposażenie kompanii. W tym miejscu mogli zobaczyć najmniejszy pododdział, zwany "wspaniałą dwunastką". Na terenie Dowództwa 3. PBOT zagraniczni oficerowie gościli na strzelnicy kontenerowej, zobaczyli też strzelanie bojowe z karabinka "GROT" oraz pistoletu VIS 100.

Zobacz także: 

- KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w półfinale Ligi Mistrzyń!

- Jest to druga robocza wizyta przedstawicieli Estońskiej Ligii Obrony w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Spotkanie z dowódcą Południowego Regionu - Estońskiej Ligi Obrony to początek naszej współpracy. W czasie spotkania rozmawialiśmy o doświadczeniach przy tworzeniu najmłodszego rodzaju sił zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedstawiliśmy metody i formy szkolenia naszych żołnierzy oraz sposoby współdziałania z układem pozamilitarnym. Na zakończenie uzgodniliśmy z naszymi partnerami wspólne ćwiczenia w rejonie odpowiedzialności 3. PBOT oraz na terenie Estońskiej Ligi Obrony. Chciałbym podkreślić, że żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już dwukrotnie brali udział w zawodach taktycznych "ADMIRAL PITKA RECON CHALLENGE 2019 i 2021" w Republice Estonii. Myślę, że kolejne nasze bilateralne spotkania będą równie owocne, jak dotychczas - mówi dowódca podkarpackich terytorialsów płk Michał Małyska. Źródło: 3PBOT

Zobacz galerię - 11 zdjęć

 

(gaw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

chłop z ikrąchłop z ikrą

0 0

Obrona Terytorialna naszom wspólnom sprawom. Jak kto myśli inaczy, ten jest ciapa a nie chłop :-) 14:37, 25.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%