::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9348"}
Samochód wjechał do Zajeziorza w eskorcie innych wozów strażackich z gminy Samborzec. Przed remizą druhowie witali go racami i fajerwerkami. Dzieci w mundurkach wzorowanych na ubiorach strażackich trzymały w dłoniach sztuczne ognie.
Za kierownicą nowego nabytku siedział wójt Adrian Wołos, który potem przekazał kluczyki Zbigniewowi Flisowi, prezesowi jednostki OSP w Zajeziorzu. Strażacy oblali pojazd szampanem.
Średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki MAN pochodzi z 2001 roku, ale – podkreślano – ma niewielki przebieg i jest w bardzo dobrym stanie. Jest wyposażony w motopompę.
– Jest on przystosowany do jazdy po trudnym terenie. Zapewnia załodze nieporównywalnie większe bezpieczeństwo niż dotychczas używany wóz. Dzieli je przepaść. Nasza jednostka ma obecnie najwięcej wyjazdów w gminie, a paradoksalnie dysponowaliśmy najstarszym samochodem. W tym roku uczestniczyliśmy już w około 40 akcjach. Na naszym terenie jest dużo trzcinowisk, które w marcu i kwietniu często się palą. W takim sezonie mamy po 3-4 wyjazdy dziennie – powiedział Zbigniew Flis.
Stary wóz Steyr, wyprodukowany w 1978 roku, był mocno awaryjny.
Więcej na ten temat będzie można przeczytać w papierowym wydaniu "Tygodnika Nadwiślańskiego".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Taniej nad Jezioro Tarnobrzeskie dla sąsiadów?
Przede wszystkim zainteresowane okoliczne samorządy powinny zorganizować i dofinansować kilka kursów linii autobusowych nad jezioro, przynajmniej w weekendy. Co szkodzi aby Nowa Dęba zleciła tarnobrzeskiemu samorzadowi i tamtejszemu MPK wykonanie kilku kursów na trasie Nowa - Dęba - Tarnobrzeg przez Chmielów, Machów - Jezioro? albo Baranów Sandomierski - Tarnobrzeg z wjazdem na Jezioro. Nie jakieś małe busy tylko solarisy czy temu podobne duże pojazdy. pozdrawiam
Plażowicz
11:12, 2026-03-03
Taniej nad Jezioro Tarnobrzeskie dla sąsiadów?
A czy Misiu Yogi z Nowej Dęby jeżdzi nad Jezioro ? Dla niego bilet proszę podnieść 10-krotnie
Mietek
10:09, 2026-03-03
Starosta wydał pozwolenie na budowę masztu
Jak to szło? nie słowa a czyny? xD
nok
09:24, 2026-03-03
Łukasz Nowak powołany do Prezydenckiej Rady Samorządu T
Super! Gratulacje.
Adaj
09:16, 2026-03-03