5-letni Marcel Wójcik z Rytwian jest już w domu. Chłopiec przez dwa miesiące poddawany był protonoterapii w specjalistycznym ośrodku w San Diego. Leczenie przyniosło bardzo pozytywne efekty.
Marcel zmagał się z glejakiem nerwu wzrokowego. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych był dla niego szansą na pokonanie nowotworu. W akcję zbierania środków niezbędnych do sfinansowania terapii zaangażowało się bardzo wiele osób. Cykl naświetlań spowodował zmniejszenie guza, który być może zniknie zupełnie. "Może to potrwać nawet rok, ale szanse są duże" - poinformowała w mediach społecznościowych Agnieszka Wójcik, mama chłopca. Najważniejsze na ten moment jest to, że Marcel odzyskał wzrok w chorym oku.
Wczoraj cała rodzina Marcela wróciła do Rytwian. Przed ich domem zgromadziło się wielu przyjaciół i sąsiadów. Strażacy przygotowali nawet specjalny szpaler ze strumieni wody, pod którym przejechał samochód z Marcelem.
Fot. arch.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Bednarska zapomniała wspomnieć o imprezach tanecznych burmiszcza a co z remontem pływalni niech radna przespaceruje się po remontowanych ulicach brak koszy które były przed remontami brak oznaczonych przejść dla pieszych a o jakości remontów to już nie ma co mówić
xxxx
20:11, 2026-06-24
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Kazimierska odpłynęła totalnie i chyba ma już no to coś na meno....... Realia i dane za 2025 r. na 635 miejsc w przedszkolach zapełnione 532 w tym 24 ukraina. Uchylcie prochibicje zakżcie sprzedazy prezerwatyw.
San
18:32, 2026-06-24
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Pani Radna to chyba *%#)!& się z kabaretu. Jakie większe wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego? Tu trzeba nowych miejsc pracy. Dużych zakładów. Perspektyw dla młodych.
Kabaret
18:19, 2026-06-24
Kolej wraca do Tarnobrzega. Pierwsze pociągi pojadą już
Zabierajcie ze sobą na dworzec parasole. To na wypadek słońca lub deszczu. Standardowy wiejski przystanek. Nic nowego i nic wyróżniającego ten peron od innych wiejskich peronów.
Parasol z Tarnobrzeg
18:17, 2026-06-24